"Нафтогаз" укладе мир з "РосУкрЕнерго"

НАК розглядає можливість визнати незаконність вилучення у РУЕ 11 млрд кубометрів газу без виплати штрафних санкцій.

НАК "Нафтогаз України" розглядає можливість укладення мирової угоди з "РосУкрЕнерго" і відшкодування останній 11 млрд кубометрів газу в товарному вираженні.

Про це пише "Дзеркало тижня" з посиланням на власні джерела.

Крім того, за даними видання, "Нафтогаз" також розглядає можливість визнати незаконність вилучення у РУЕ 11 млрд кубометрів без визнання і виплати штрафних санкцій. Але замість цього "Нафтогаз" повинен буде компенсувати розмір ринкового збитку, завданого РУЕ.

В уряді України і НАК "Нафтогаз України" газеті не надали коментарів щодо інформації про можливе відшкодування РУЕ 11 млрд кубометрів газу і підписання мирової угоди.

Як повідомлялося, цей обсяг газу був вилучений НАКом у РУЕ в 2009 році як компенсація після того, як в результаті підписання прямого контракту між НАКом і "Газпромом" в січні 2009 року "РосУкрЕнерго" було виключено зі схеми постачань газу до України і за її межі. Це було зроблено за узгодженням з "Газпромом", який володіє 50% РУЕ.

В даний час за позовом РУЕ в Україні працює експертна група, покликана визначити розмір ринкового збитку, нанесеного швейцарській "РосУкрЕнерго".

Чергове слухання справи "Нафтогаз" - "РосУкрЕнерго" в Арбітражному інституті при Торговій палаті Стокгольма призначено на 17 травня 2010 року.

У справі "РосУкрЕнерго" проти "Нафтогазу України" вже відбулися два слухання по суті справи (у червні-липні 2009 року і в січні 2010-го) і декілька процесуальних слухань.

На початку квітня Стокгольмським арбітражним судом було ухвалено проміжне рішення про відшкодування НАКом компанії "РосУкрЕнерго" 197 млн доларів.

Читайте також:

"РосУкрЕнерго" готується змінити власника

Уряд Азарова пообіцяв не повертати "РосУкрЕнерго" на ринок

Суд зобов'язав "Нафтогаз" виплатити "РосУкрЕнерго"197 млн дол.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: