"Нафтогаз": Україна готова відновити транзит газу в Європу

Українська сторона готова забезпечити транзит російського газу до Європи. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Українська сторона готова забезпечити транзит російського газу до Європи в повному об'ємі. Про це заявив в четвер в Брюсселі глава компанії "Нафтогазу" Олег Дубина, виступаючи на слуханнях по газовому конфлікту між Росією і Україною.

За словами Дубини, на переговорах в Москві цієї ночі з керівництвом "Газпрому", він просив відновити постачання російського газу в повному об'ємі.

"Поточна ситуація та існуючі непорозуміння виникли унаслідок економічних питань, а не політичних труднощів. Вони мають бути вирішені з врахуванням економічних інтересів сторін", - сказав Дубина.

Росія називає гарантію забезпечення транзиту однією з умов відновлення постачань газу до кордонів України.

Глава "Нафтогазу", в той же час, заявив про необхідність того, аби сторони передбачили постачання певної кількості технологічного газу, необхідного для забезпечення роботи компресорних станцій і самого транзиту.

Дубина повідомив, що на сьогоднішній день газові резерви України складають 17 мільярдів кубометрів газу.

Нагадаємо, сьогодні українська делегація на чолі з головою "Нафтогазу" Олегом Дубиною відбула для ведення газових переговорів до Москви та Брюсселю.

Однак, Олег Дубина несподівано заявив, що тристороння зустріч за участю єврокомісара з енергетики відмінена за ініціативою російської сторони.

Вчора Віктор Ющенко провів телефонну розмову з Дмитром Мєдвєдєвим. Ющенко закликав російську сторону негайно поновити постачання російського газу для європейських споживачів і запевнив, що Україна готова зробити все необхідне для забезпечення транзиту газу у Європу.


Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: