"Нафтогаз": Україна Європі нічого не винна

Голова "Нафтогазу" заявляє, що Україна не зобов'язана постачати газ будь-якій європейській країні, тому ніхто не може подавати на Україну до суду.

Україна не має зобов'язань перед європейськими країнами щодо постачань газу.

Про це журналістам повідомив сьогодні голова правління "Нафтогазу" Олег Дубина.

У зв'язку з цим він вважає за неможливе пред'явлення Україні позовів з боку країн Євросоюзу. На думку Дубини, такі позови мають пред'являтися до Росії.

"Що стосується питань транзиту, то ми вже заявили про готовність спільно з Євросоюзом вирішувати питання про забезпечення транзиту російського газу", - сказав Дубина.

Він також відзначив, що в переговорах про ціну на газ для України в 2009 році відсутні позитивні зміни.

"Переговори в телефонному режимі ведуться постійно, і якщо є можливість для взаєморозуміння, я готовий у будь-який момент вилетіти до Москви", - сказав він.

Нагадаємо, голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу пригрозив звернутися до суду з позовами на Україну та Росію, якщо вони не виконають угоду про транзит газу в ЄС.

Раніше угорська компанія "Емфес" подала на "Нафтогаз" позов, звинувачуючи його в непостачанні угорській фірмі газ, який поступав з Росії через Україну для Угорщини і що частково зберігався в українських газосховищах, і при цьому "розпоряджався чужим газом як власним".

Сьогодні також стало відомо, що грецька газова корпорація планує подати до суду на "Газпром" через припинення постачання газу. Нагадаємо, Греція є однією з найбільш залежних від російського блакитного палива країн.

Читайте також:

Дубина Росії: "Будь ласка, позичте нам технічний газ"

Росія вимагає від України мільярд доларів 

Дубина: "Нафтогаз" отримав заявку на транзит "у вимогливій формі"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: