Нафтогаз: в українських сховищах нема газу "Газпрому"

Весь обсяг російського газу, який надходить на територію України, у повному обсязі транспортується до споживачів Європи.

Чинними контрактами між "Нафтогазом" та "Газпромом" не передбачено прямої залежності між закачуванням газу до ПСГ та транзитом російського газу.

Компанія заявляє, що з початку 2006 року, в українських ПСГ не зберігається жодних обсягів газу, який належить "Газпрому".

"Виходячи з цього, протягом останніх 4 років та до сьогодні "Нафтогаз" не може отримати жодних претензій з боку "Газпрому" щодо відбору його газу з ПСГ України", - наголошується в заяві прес-служби НАК.

"Нафтогаз" зазначає, що весь обсяг російського транзитного газу, який надходить на територію України, у повному обсязі транспортується до споживачів країн Європи.

"Для забезпечення транзиту російського газу у "пікові" періоди НАК звертався до "Газпрому" з пропозицією щодо закачування додаткових обсягів газу до українських ПСГ, оскільки між компаніями існує чинний контракт, який передбачає таку можливість для "Газпрому", - йдеться у заяві.

"Від російських партнерів "Нафтогаз" не отримав позитивну відповідь на свою пропозицію", - наголосили у компанії.

Прес-служба зазначає, що НАК продовжує підготовку до опалювального сезону відповідно до визначеного Компанією графіку.

"Станом на 24 червня до підземних сховищ газу закачано 19,25 млрд. куб. метрів газу, що на 1 млрд. куб. метрів більше, ніж за аналогічні періоди 2007 та 2008 років", - йдеться у заяві.

"Весь обсяг газу, який знаходиться в ПСГ буде використаний для забезпечення безперебійного функціонування об’єднаної газотранспортної системи Євразійського континенту", - наголосили у Нафтогазі.

Нагадаємо, сьогодні "Газпром" відмовився зберігати свій газ в підземних сховищах газу України через ненадійність.

"На жаль, ми зіткнулися з тим, що досить істотний обсяг газу - близько 8 млрд кубометрів, безслідно зник з ПСГ України", - повідомив заступник голови правління ВАТ "Газпром" Олександр Мєдвєдєв.

Читайте також:

"Газпром" звинуватив Україну у крадіжці 8 млрд кубометрів газу

"Газпром" більше не буде видавати Києву аванси

Україна закачує російський газ за графіком

"Газпром" вимагає від Білорусі повернення боргів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: