"Нафтогаз" відмовився платити "Газпрому" за газ використаний "Л/ДНР"

Росія запропонувала "Нафтогазу" заплатити 0,67 млрд дол. за газ, нібито поставлений російською компанією.

Національна акціонерна компанія "Нафтогаз Україна" не приймала від російського "Газпрому" газ на непідконтрольних територіях тому не має наміру його оплачувати.

Про це йдеться в заяві Управління по зв‘язках з громадськістю НАК "Нафтогаз України".

"НАК "Нафтогаз України" не купує газ у ПАТ "Газпром" з листопада 2015 року, а до цього компанія імпортувала газ виключно через пункти входу в ГТС на підконтрольній Україні території. Всі куплені Нафтогазом обсяги газу враховані сторонами і оплачені Нафтогазом", - повідомили в управлінні.

Компанія очікує, що рішення за всіма взаємними вимогами за існуючими між Нафтогазом і Газпромом контрактам винесе саме арбітраж.

Газпром запропонував Нафтогазу заплатити 0,67 млрд дол. США за газ, нібито поставлений російською компанією на непідконтрольні території Донецької та Луганської областей в період з лютого 2015 року до квітня 2016 року.

"Нафтогаз не приймає газ за контрактом з Газпрому на газовимірювальних станціях (ГВС) Прохорівка і Платове. Дані про постачання газу через зазначені ГВС не можуть використовуватися при підготовці актів здачі-приймання природного газу і, відповідно, обсяги цього газу не підлягають оплаті Нафтогазом", - зазначається у заяві.

Як повідомили у НАК "Нафтогаз" у січні 2016 року Єврокомісія і Україна запропонували російській стороні провести переговори про врегулювання порушень Газпромом українського законодавства і законодавства ЄС. До цього моменту російська сторона ухилялася від проведення переговорів.

Нагадаємо, російський монополіст "Газпром" зажадав від України розплатитися за газ, поставлений на захоплені російсько-сепаратистськими військами території Донбасу. При цьому загальні позовні вимоги до "Нафтогазу" збільшені до 31,75 млрд доларів.

У звіті йдеться, що станом на 31 березня 2016 року заборгованість "Нафтогазу" перед "Газпромом" за поставлений у 2013-2016 роках газ становить станом близько $ 2,856 млрд. Раніше в документах російського монополіста йшлося про борг в $ 2,2 млрд за постачання в 2013 і 2014 роках.

Таким чином, "Газпром" у новому звіті склав поставки газу "Нафтогазу" і прямі поставки на окуповані території Донбасу.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: