"Нафтогаз" врятував міста-мільйонники, не пустивши російський газ

Україна не змогла пустити російський газ по своїй ГТС, бо це могло загрожувати зникненням газу в містах-мільйонниках України.

Олег Дубина
УНІАН
Олег Дубина
Голова "Нафтогазу України" Олег Дубина заявив, що не міг прийняти заявку "Газпрому" на транзит 76,6 млн. куб. м природного газу в напрямі ГТС "Орловка" (Одеська обл.), оскільки довелося б залишити без газу Одеську, Донецьку, Луганську області і частину Дніпропетровської області. 

"Пропозиція, яка надійшла від Росії, прокачати трубопроводом України газ зі входом в ГВС "Суджа 1200" до Молдови, Болгарії і Румунії, може загрожувати тому, що нам доведеться відключити від газу Одесу, Дніпропетровськ, Донецьк", - сказав Дубина.

Він уточнив, що така пропозиція містилася в ранковій телеграмі "Газпрому", і передбачала перекачування 76 млн. куб. м газу. 12 з них призначалось Молдові, решта - через Румунію на Балкани.

За його словами, це пов'язано з тим, що після перекриття транзиту газу до Європи вся ГТС України працює в єдиній системі.

"Нашою пропозицією було закачати той самий газ через входи ГВС "Суджа 1200", ГВС "Валуйки" і ГВС "Писарівка". Росія цю пропозицію не підтримала", - заявив голова НАК "Нафтогазу" Дубина.

За його словами, частину газу в Україну все-таки було закачано. Він дійшов до середини Полтавської області, приблизно до Диканьки, де Україна "не відкрила заслонку". За словами керівника "Нафтогазу", Росія вимкнула мотори для перекачування газу об 11 ранку за київським часом. 

У свою чергу прем'єр-міністр Росії Володимир Путін заявив, що він не виключає, що Україна відмовляється транспортувати транзитний газ до Європи через поганий стан власної газотранспортної системи.

Путін заявив, що російська сторона не володіє інформацією про стан газотранспортної системи України. На його думку, зараз необхідно з'ясувати, чи спроможна взагалі Україна здійснювати транзит російського газу. 

Читайте також:

"Газпром" вимагає від України доставити газ до Європи негайно
Російський газ так і не дійшов до України
Європа досі не отримує російський газ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: