"Нафтогаз" залучив RosUkrEnergo до поставок газу в ЄС

"Нафтогаз України" наполіг на підключенні RosUkrEnergo до поставок газу в ЄС - "Газпром" .

Керівництво НАК "Нафтогаз України" наполіг на підключенні RosUkrEnergo до поставок газу в ЄС, повідомив заступник голови "Газпрому" Олександр Мєдвєдєв журналістам у Брюсселі в понеділок.

"З питанням щодо RosUkrEnergo прохання звертатися до української сторони за всіма аспектах", - сказав він.

" RosUkrEnergo в такій структурі власності була сформована українською стороною", - додав Мєдвєдєв.

У діючій у 2008 році схемі "Газпром" при поставках газу Україні продавав газ швейцарської RosUkrEnergo, своєму паритетному СП з двома фізособами. Цей трейдер в свою чергу на російсько-українському кордоні перепродує газ держхолдингу "Нафтогаз України", який потім частину палива реалізує на користь стовідсоткової "дочки" "Газпрому" - "Газпром збут Україна", яка продає газ промисловим споживачам країни.

Велику частину палива, що купується у "Газпрому", RosUkrEnergo постачає в Україну, а об'єми, що залишилися, експортує до Європи. RosUkrEnergo утворене в липні 2004 року, зареєстровано в Швейцарії і є ексклюзивним постачальником газу в Україну.

Раніше Юлія Тимошенко за підсумками візиту до Москви повідомила, що швейцарський трейдер RosUkrEnergo з 1 січня 2009 року буде виключений з ланцюжка поставок газу в Україну і втратить право експортувати з України надлишки газу. Проте поки що новий контракт на поставку газу Україні в 2009 році не підписаний і поставки припинені. 

Читайте також:

RosUkrEnergo залишається на ринку

Загадкова роль RosUkrEnergo в конфлікті Києва та Москви

Хроніка новорічних відключень російського газу


Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: