"Нафтогаз" запропонував "Газпрому" угоду

"Нафтогаз" пропонує "Газпрому" забезпечити транзит європейським споживачам 318,5 млн. куб. м природного газу

НАК "Нафтогаз України" пропонує ВАТ "Газпром" забезпечити транзит європейським споживачам 318,5 млн. куб. м природного газу на добу.

Про це йдеться в проекті "Тимчасової технічної угоди між НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром" про умови здачі-приймання природного газу на прикордонних газовимірювальних станціях для транзиту його через територію України, а також передачі природного газу споживачам України в 2009 році". Текст проекту передано ВАТ "Газпром" 13 січня.

Згідно з документом, НАК пропонує російській стороні забезпечити щодобовий транзит газу через газовимірювальні станції (ГВС) "Валуйки" – в об`ємі 41 млн. куб. м, "Писаревка" – 45 млн. куб. м, "Суджа" – 187,5 млн. куб. м і "Сохрановка" (Ростовська обл.) – 46,5 млн. куб. м.

При цьому, згідно з проектом, "Газпром" має забезпечити в загальних обсягах газу, що передаються транзитом, 360 млн. куб. м природного газу на технологічні потреби ГТС України.

У свою чергу НАК "Нафтогаз України" зобов`язується впродовж 36 годин здійснити повну технічну підготовку газотранспортної системи і забезпечити транзит газу і його передачу ВАТ "Газпром" на вихідних ГВС у наступних об`ємах:

ГВС "Ужгород" (напрям Словаччина) - 186,6 млн.куб.м/доба

ГВС "Берегово" (Угорщина) - 23,7 млн.куб.м/доба

ГВС "Дроздовичі" (Польща) - 6,1 млн.куб.м/доба

ГВС "Орловка" (Румунія) - 66,3 млн.куб.м/доба

ГВС "Теково" (Румунія) - 0,6 млн.куб.м/доба.

Крім того, 12,7 млн.куб.м/доба через ГВС "Олексїївка", ГВС "Гребінники" подаватимуться споживачам Молдови.

Транзит газу в Балканському напрямі здійснюється територією Молдови через ГВС "Каушани", а також за лупингами, що належать ЗАТ "Газтранзит".

Проект угоди також передбачає, що кожна із сторін має право на отримання інформації з автоматичних обчислювачів ГВС. При цьому кожна із сторін забезпечує технічну можливість передачі такої інформації в автоматичному режимі контрагентові.

Згідно з проектом документа передбачається, що сторони до 1 лютого підпишуть контракт, а також технічну угоду на транзит природного газу через територію України в 2009 році.

Раніше, Україна запропонувала Європейській комісії розглянути можливість виділення обсягів природного газу на технологічні потреби газотранспортної системи з обсягів європейських одержувачів російського природного газу.

Тим часом, президент України заявляє, що для відновлення транзиту російського газу в країни Європи через територію України Росія повинна забезпечити постачання на українсько-російський кордон в об'ємі 300-310 млн куб. м газу.

Читайте також:
Путін готовий спалити всі договори з Україною
"Нафтогаз": Україна Європі нічого не винна
"Нафтогаз" врятував міста-мільйонники, не пустивши російський газ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: