"Нафтогаз" зменшить об'єми імпорту російського газу

У 2010 році "Нафтогаз" планує зменшити об'єм імпорту газу на 19 кубометрів.

НАК "Нафтогаз України" офіційно запропонувала ВАТ "Газпром" понизити базовий об'єм імпорту газу до України в наступному році з 52 млрд куб. м до 33 млрд куб. м.

Про це повідомив начальник управління по роботі з країнами ближнього зарубіжжя "Газпрому", директор "Газпромзбут Україна" Анатолій Подмішальський.

"Поки йдуть різні посили. Їм хочеться понизити з 52 млрд куб. м до 33 млрд куб. м. Для того, щоб якщо зберегти 20%, вийти десь на 27 млрд куб. м і менше", - сказав Подмішальський.

Він повідомив також, що "Нафтогаз" подав заявку на жовтень-грудень цього року на імпорт 14 млрд куб. м для того, щоб вибрати передбачений контрактом об'єм 32 млрд куб м.

Нагадаємо, 4 вересня НАК "Нафтогаз України" розрахувалася з російським "Газпромом" за поставки газу у серпні.

Україна мала заплатити за спожитий у серпні російський газ 667 мільйонів доларів. Про це раніше повідомляв в.о. міністра фінансів Ігор Уманський.

В той же час, за липневі поставки газу Україна заплатила 605 мільйонів доларів. При цьому, за даними "Нафтогазу", фізичний обсяг поставок блакитного палива в липні та серпні був приблизно однаковим - 3,3 мільярда кубометрів.

Січневі контракти передбачають оплату замовленого, а не спожитого обсягу газу.

За інформацією ЗМІ, під час зустрічі у Гданську прем'єр Юлія Тимошенко пообіцяла російському колезі Володимиру Путіну низку поступок. Зокрема, за наявними повідомленнями, Тимошенко погодилася знизити ставки на транзит російського газу та запропонувати компаніям із РФ вигідні контракти у сфері атомної енергетики.

У свою чергу, Путін погодився змінити умови газових угод і дозволити Україні платити лише за реально спожите блакитне паливо.

Проте НАК "Нафтогаз України" заперечила інформацію про зменшення ставки транзиту російського газу

Читайте також:

Україна пообіцяла МВФ підвищити ціни на газ з 1 жовтня

"Нафтогаз" розрахувався з Москвою за серпневий газ

"Нафтогаз" спростував чутки про газові пільги для Москви

Україна сподівається купувати туркменський газ в обхід Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: