"Нафтогаз" зменшить закупівлю газу у "Газпрому"

Через стрімке скорочення споживання сировини в Україні, "Нафтогаз" скоротить закупівлю російського газу на 20%. Це загрожує "Газпрому" значними збитками.

Прес-секретар "Нафтогазу" Валентин Землянський повідомив, що компанія планує знизити закупівлю газу в "Газпрому".

Він пояснив, що згідно з угодою, підписаною між "Нафтогазом" і "Газпромом" в січні, "Нафтогаз" один раз протягом цього року може скористатися понижуючим коефіцієнтом, зменшивши фактичний об'єм закупівель на 20%. Точний об'єм має бути визначений до 1 липня, відзначив Землянський.

Контракт "Газпрому" і "Нафтогазу" на постачання російського газу в 2009-2019 роках передбачає постачання в 2009 році 40 млрд. куб. м, але якщо "Газпром" погодиться, закупівлі протягом року становитимуть приблизно 33 млрд. куб. м.

Представники "Газпрому" від коментарів відмовляються. Але джерело, близьке до компанії і співробітник монополії підтвердили, що за контрактом об'єми закупівель дійсно можуть бути знижені тільки на один квартал.

Листи з проханням від "Нафтогазу" про скорочення вже одержані, уточнює джерело. Але згоди "Газпром" поки не дав.

Споживання сировини на Україні через кризу знижується: імпорт російського газу в січні склав лише 549 млн. кум. м, при тому що на цей місяць "Нафтогаз" законтрактував 1 млрд. куб. м, заявив у інтерв'ю "Дзеркалу тижня" в.о. глави "Нафтогаза" Ігор Діденко.

Крім того, прем'єр Юлія Тимошенко повідомила, що запаси природного газу в підземних сховищах України досягли 27 млрд. куб. м.

Умови оплати в контракті з "Газпромом" більш ніж жорсткі: контракт на постачання складений за принципом "бери або плати", "Нафтогаз" повинен оплачувати 80% заявлених об'ємів, навіть якщо не вибрав їх (місячні постачання погоджують за 15 днів до цього).

Якщо Україна хоч раз зірве оплату, вона перейде на 100%-ну передоплату до самого 2020 року.

Керівник українського аналітичного центру CASE Дмитро Боярчук вважає, що Україна обов'язково постарається скористатися понижуючим коефіцієнтом, особливо з врахуванням створених запасів. Нормальний об'єм споживання — близько 70 млрд. куб. м, але через кризу попит може впасти на 20-30%, пояснив він.

А "Газпром" вже втрачає гроші. Виходячи з ціни газу, яка діє в I кварталі для України в 360 доларів за 1000 куб. м тільки в січні концерн недоотримав близько 160 млн. доларів.

Читайте також:

"Нафтогаз " підготував фінплан на 2009 рік

Європейські ЗМІ: Україні загрожує вторгнення з боку Росії

"Газпром" влаштує собі день України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: