"Нафтогазу" доведеться відповідати у суді

RosUkrEnergo подала позов до суду на "Нафтогаз".


Компанія RosUkrEnergo подала два позови до НАК "Нафтогаз України" в Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма, заявив прес-секретар компанії RosUkrEnergo Андрій Кнутов.

Перший позов - про стягнення боргу у розмірі 614 млн. дол. за поставлений природний газ, другий, - з вимогою зобов'язати НАК "Нафтогаз України" забезпечити транзит природного газу для експортних постачань по відповідних контрактах. Таке рішення RUE ухвалила "в цілях забезпечення інтересів європейських споживачів газу і примушення НАК "Нафтогаз України" виконувати свої контрактні зобов'язання", додав Кнутов.

За інформацією RosUkrEnergo, НАК "Нафтогаз України" не виконує свої зобов'язання чинному по контракту з RosUkrEnergo на підйом і транспортування природного газу з підземних сховищ газу. Внаслідок цього блокований транзит природного газу, що належить RosUkrEnergo для контрагентів компанії в Європейському Союзі.

Крім того, згідно з повідомленням RUE, Україна ігнорує як свої контрактні зобов'язання, так і положення Договору до Енергетичної хартії. "Статтею 7 цього договору передбачено, що транзитній країні (і суб'єктам, що знаходяться під її юрисдикцією) заборонено навіть у разі виникнення суперечки, пов'язаної з транзитом, переривати або скорочувати транзит до завершення процедури вирішення суперечок", - підкреслив прес-секретар RosUkrEnergo.

Як повідомляв ТСН.ua, "Газпром" звинуватив Україну у крадіжці газу. Пізніше ряд європейських країн заявили, що недоотримують газ, який іде транзитом через Україну.

У ситуацію вирішив втрутитися Європейський союз, у понеділок збереться екстрене засідання для обговорення російсько-української газової кризи.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: