"Нафтогазу" наказали закачати в сховища додаткові 11 млрд кубометрів газу

НАК отримав завдання закачати в підземні сховища 11 млрд кубометрів газу, якій треба повернути RosUkrEnergo.

НАК "Нафтогаз України" поставлено завдання додатково закачати в підземні сховища 11 млрд куб. м газу.

При цьому близько 3 млрд куб. м вже закачано, пише "Дзеркало тижня".

Стокгольмський арбітражний трибунал 8 червня виніс ухвалу, яким зобов'язав "Нафтогаз" повернути компанії RosUkrEnergo 11 млрд куб. м газу, а також передати їй 1,1 млрд куб. м газу як компенсацію. Крім того, суд зобов'язав "Нафтогаз" заплатити Rosukrenergo 197 млн дол. за порушення контракту.

Того ж дня, 8 червня, СБУ порушила справу за фактом нанесення збитків державі Україна у зв'язку з вирішенням Стокгольмського арбітражу. У списку свідків у цій справі опинилися всі колишні члени правління НАК.

Колишньому першому заступнику голови правління "Нафтогаза" Ігорю Діденко 16 червня було пред'явлено звинувачення в залученні у "стокгольмській справі" як підозрюваний в здійсненні злочину за привласнення та розтрату коштів в особливо крупних розмірах. Такі дії караються позбавленням волі на термін від 7 до 12 років.

Нинішній менеджмент компанії до слідства не притягувався.

Договір поступки права вимоги боргу від RosUkrEnergo між "Нафтогазом" і "Газпромом" був підписаний Діденком в січні 2009 р., згідно директивам, затвердженим тодішнім прем'єром Юлією Тимошенко. Окрім Діденко договір підписав заступник голови правління "Газпрому" і одночасно представник російської компанії в координаційному комітеті RosUkrEnergo Валерій Голубєв.

Глава СБУ як свідків по цій справі поки що не викликав ні главу Мінпаливенерго Юрія Бойко, ні співвласника RosUkrEnergo Дмитра Фірташа, ні екс-прем'єр-міністра Юлію Тимошенко.

Читайте також:

"Газпром" почав підготовку до злиття з "Нафтогазом"

Фірташ має шанси добитися конфіскації власності України

БЮТ: за газ Фірташу треба віддати п'яту частину золотовалютних резервів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: