Нафтогін "Одеса-Броди" став приводом для міжнародного скандалу

Українські чиновники не можуть домовитися про використання нового нафтогону "Одеса-Броди". Секретаріат президента попереджає про можливість скандалу.

Шестирічна дискусія навколо проекту "Одеса-Броди" знову набирає обертів. Президент Віктор Ющенко закликав уряд терміново запустити нафтогін в аверсному режимі. Але міністр палива та енергетики Юрій Продан заявив, що це поки що неможливо. Через це Секретаріат глави держави звинуватив уряд в провокуванні міжнародного конфлікту.

У відповідь на вимогу президента переходити на аверс, Продан зазначив, що "на жаль, на сьогодні немає власника нафти, який здійснив би відповідні заходи, який мав би нафту й покупця цієї нафти на західному напрямку".

Уповноважений Ющенка з енергетичних питань Богдан Соколовський у відповідь нагадав про Азербайджан: там заявляли, що готові забезпечити нафтою українську трубу. 

"Я хотів би застерегти міністра Продана. Казати, що немає нафти в той час, коли президент Азербайджану заявляє, що нафта є… до чого ми вже дійшли…", - сказав Соколовський.

Про домовленості з Ільхамом Алієвим - президентом Азербайджану - казав і Віктор Ющенко.

Експерти погоджуються, що у найскандальнішій українській трубі політики більше, ніж нафти. Росія ладна була втрачати по 3 долари на кожній тисячі кубометрів - аби труба не працювала у проектному напрямку, на захід.

Європейські фахівці натомість впевнені, що аверс економічно вигідний і технічно можливий. І Росія, кажуть, в накладі не залишиться: їй пропонують помпувати нафту через іншу гілку. Тому те, що для нафтогону Одеса-Броди немає сировини, експертів дивує.

Внутрішня суперечка в Україні розгорілася напередодні саміту "Східне партнерство", який пройде 7 травня в Празі. На ньому, як планувалося, будуть говорити про Євразійський нафтотранспортний коридор. На зустріч їде і президент, і прем'єр Юлія Тимошенко.

Думки експертів та висновки щодо майбутнього нафтогону "Одеса-Броди" дивіться у відео ТСН.

Читайте також:

Ющенко вимагає від уряду "розвернути" нафтопровід "Одеса - Броди"

Ющенко разом з Тимошенко створюватиме "Східне партнерство"

Тимошенко не пропонувала Путіну відмовитися від нафтопроводу "Одеса - Броди"

Україна розрахувалася з Росією за спожитий в квітні газ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: