У вітчизняному рейтингу багатіїв усього чотири мільярдери

Вітчизняний рейтинг найбагатших людей України відрізняється від версії журналу Forbes.

Загальний статок українських багатіїв, за версією тижневика, оцінюється в 33,3 млрд доларів. Лідером рейтингу став Рінат Ахметов.

Про це повідомила керівник проекту журналу "Фокус" Надія Шаломова.

За її словами, минулого року загальний статок найбагатших українців був оцінений у близько 100 млрд доларів, тобто майновий стан скоротився майже на 70%.

Кількість українських мільярдерів порівняно з 2008 роком скоротилася з 21 до 4 в 2009 році.

Найбагатшим українцем, залишається співвласник компанії СКМ Рінат Ахметов, його капітал оцінюється в 3,7 млрд доларів. Його втрати з лютого 2008 року склали близько 11 млрд доларів.

Друге місце в рейтингу зайняв власник компанії "Інтерпайп" Віктор Пінчук, статок якого зменшився втричі, на 7 млрд доларів, і складає 3,5 млрд.

Третю і четвертую позицію рейтингу займають співвласники групи "Приват" Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов зі статками 2,3 млрд і 2,2 млрд доларів відповідно.

П'яте місце в списку – співвласник групи "Фінанси та кредит" Костянтин Жеваго, 970 мільйонів доларів.

Далі в рейтингу найбагатших людей знаходяться генеральний директор Маріупольського металургійного комбінату ім. Ілліча Володимир Бойко (6 місце, статок 743 млн дол), співвласник корпорації "Індустріальний союз Донбасу" (ІСД) Віталій Гайдук (7 місце, 704,3 млн дол), співвласник і глава ради директорів ІСД Сергій Тарута (8 місце, 673,8 млн дол), власник "Смарт Холдингу" Вадим Новінський (9 місце, 671,2 млн дол), співвласник банку "Форум", власник компаній "Ярославів Вал", "Скандинавія" Леонід Юрушев (10 місце, 663,3 млн дол).

Мер Києва Леонід Черновецький минулого року "схуд" на 35%, але водночас він піднявся з 22 на 11 позицію (статок - 663,2 млн доларів). Експерти журналу відзначають, що значно скоротити втрати від кризи столичному мерові вдалося, своєчасно і вигідно продавши свої активи.

Мінімальних втрат зазнали співвласник групи ТАС Сергій Тігіпко (-31%), який займає 14 місце в рейтингу, Андрій та Сергій Клюєви (ВАТ "Укрподшипник"), які втратили близько 44% статку і опинилися на 18 місці в списку.

Найбільше в грошовому обчисленні постраждав співвласник Промінвестбанку Володимир Матвієнко, який з лютого 2008 року збіднів на 926 млн доларів.

Крім того, колишні великі акціонери банку "Надра" Ігор Гіленко та Сергій Лагур також втратили понад 90% своїх торішніх статків.

Шаломова відзначила, що цього року українські компанії схильні більше приховувати свої активи, а деякі багаті українці навіть просили виключити їх з рейтингу.

При складанні рейтингу враховувалися тільки видимі активи компаній на підставі офіційних даних. Активи, що знаходяться в пасивному управлінні, право власника учасника на яких чітко не простежуються, не враховувалися.

Також не враховувалося особисте майно учасників, грошові накопичення, спірна власність.

Нагадаємо, що за версією журналу Forbes найбагатшим українцем став Віктор Пінчук, статок якого оцінили у 2,6 млрд дол.

Зазначимо, що у цьогорічний рейтинг американського журналу потрапило шість українських громадян: окрім Ахметова та Пінчука це Ігор Коломойський, Геннадій Боголюбов, Костянтин Жеваго та Сергій Тарута.

Крім того, американське видання оцінило клімат для ведення бізнесу в Україні на одному рівні з Гондурасом.

Читайте також:

Forbes: Пінчук став найбагатшим українцем

Forbes: вести бізнес в Україні трохи краще, ніж у Гондурасі

В рейтинг Forbes потрапили шість українських мільярдерів

Щорічний рейтинг мільярдерів Forbes значно скоротився

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: