Найглибше озеро Криму п’ятий день заливає нафтопродуктами

В результаті пошкодження судна "Ізмаїл", яке затонуло 28 березня біля причалу, в озеро потрапляють забруднені води разом з нафтопродуктами.

Кримське озеро Донузлав опинилося під загрозою екологічного забруднення нафтопродуктами. Про це повідомили в Інституті біології південних морів Академії наук України (Севастополь).

Згідно з повідомленням, нафтопродукти надходять в озеро з 28 березня із затонулого судна "Ізмаїл".

За попередніми даними, це старе судно утилізували біля одного з причалів без попереднього зняття з нього льяльних вод (води, забруднені нафтопродуктами, – ред.).

В результаті пошкодження корпусу судно затонуло в неділю біля причалу і з нього з тих пір продовжується витік забруднених вод разом з нафтопродуктами. На сьогоднішній день нафтовою плівкою покрито водний простір в довжину на декілька кілометрів.

За твердженням науковців, таке забруднення нафтопродуктами може негативно позначитися на розвитку фітопланктону і на нересті риби, а в цілому на перспективі розвитку морегосподарства озера.

Екологічні служби поки не коментують цю інформацію.

Донузлав - найглибше озеро в Криму і найбільше озеро Чорноморського району. Площа - 47 км². Воно врізається углиб півострову на 30 км. Озеро солоне. У гирлі водиться морська риба - ставрида, бичок, кефаль, барабулька, а у верхів’ї прісноводна - товстолобик, короп.

Як повідомлялося, в серпні 2009 року заправка паливом одного з бойових кораблів Чорноморського флоту Росії закінчилася аварійним розливом нафтопродуктів і забрудненням морської акваторії Севастополя.

Читайте також:

У Києві на Дніпрі виявили пляму невідомого походження

Російські моряки розлили нафту в акваторії Севастополя

Мазут заливає Чорне море

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: