Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Накинув на дівчинку бушлат". Екс-офіцер МВС розповів, як Поклонська стала "прокурором"

Аксьонов вимагав швидко знайти кандидатуру на цю "посаду".

Колишній офіцер української міліції і екс-голова профспілки працівників МВС в АРК Володимир Мерцалов, який зараз перебуває в розшуку РФ, розповів, як Наталія Поклонська була призначена на посаду "головного прокурора" окупованого Криму.

Про це він сказав в інтерв'ю "Новой газете".

Як зазначає видання, наступного дня після псевдореферендуму "глава Криму", Сергій Аксьонов підписав наказ про переведення військовослужбовців ЗСУ та співробітників українських правоохоронних органів у відповідні структури Криму, поклавши контроль за цим на Володимира Мерцалова. Таким чином, він фактично став головним "кадровиком" республіки.

Одними із перших, рекомендованих Мерцаловим, за його словами, стали "міністр внутрішніх справ" та "прокурор".

"Сєрьога [Аксьонов] вимагав від мене знайти йому прокурора. Йому, таке відчуття, було не важливо, хто ним стане, — аби хоч хтось вже почав наводити лад. Мені подзвонила Оля Ковітіді (нині — сенатор від Криму. —ред.): "Володю, тут є Наташа Поклонська, звільнилася з Генпрокуратури України одразу після Майдану, приїхала з Києва. Ти її пам'ятаєш", - розповів Мерцалов.

"Справа в тому, що ми з кубанськими козаками захоплювали прокуратуру. Це було схоже на фільм — порожні кабінети, всюди валяються документи. І лише троє молодих пацанів вупрокурорських мундирах з байдужими обличчями та одна тендітна білява дівчинка. Я накинув на цю дівчинку бушлат, вивів з будівлі, приставив до неї охорону. Це була Наташа. Ми з Олею [Ковітіді] привели її до Сєрого [Аксьонов], він заусміхався: "А ви зможете взяти на себе таку відповідальність?" — звертається до неї. А Наташа не розгубилася: "Звичайно, я наведу тут лад!" - згадує колишній український офіцер.

Також Мерцалов розповів, що координував дії російських силовиків у Криму і брав участь у захопленнях сімферопольського аеропорту, українських управлінь СБУ та МВС, вів переговори з військовими частинами та київським главкоматом ВМФ про їхню капітуляцію.

Залиште свій коментар

Вибір редакції