Належне лікування та звільнення Сенцова: ЄС вимагає від РФ поважати права людини

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

ЄС вважає цю справу порушенням міжнародного права та елементарних стандартів правосуддя.

Європейський Союз вимагає від Росії "не лише швидкої і належної медичного лікування Олега Сенцова, а й його негайного звільнення разом з іншими незаконно утримуваними українцями в РФ та Криму".

Про це читаємо у заяві речниці Європейської зовнішньополітичної служби Майї Коціянчич.

«Олег Сенцов продемонстрував неймовірну мужність, рішучість і самовідданість протягом 145 днів голодування. Його стан здоров'я зараз погіршився до критичного", - наголосила Коціянчич.

Фотогалерея У Києві під російським посольством відбулась акція на підтримку Сенцова (8 фото)

"Відмовляючи Сенцову у наданні належного стаціонарного медичного лікування, органи влади РФ його засадничі права, а також свої власні зобов'язання поважати права людини відповідно до міжнародного права, а саме - тимчасвого рішення Європейського суду із прав людини від 25 липня 2018 року", - йдеться у заяві ЄС.

"Олег Сенцов був ув'язнений за свою діяльність на Кримському півострові, проти незаконної анексії якого РФ він категорично виступає. ЄС вважає цю справу порушенням міжнародного права та елементарних стандартів правосуддя", - резюмувала Коціянчич.

ВідеоАдвокат Сенцова озвучив справжню причину зупинки голодування

"Йому сказали, що з нього овоч зроблять" - наприкінця тижня стало відомо, чому насправді Олег Сенцов вирішив припинити голодування. Якби він не погодився зробити це з 6 жовтня, російські тюремники перевезли б Олега в реанімацію, прикували б до ліжка, вставили трубку і годували би примусово - розказав його адвокат Дмитро Дінзе. У такому стані людина стає точно недієздатною. Європейський суд із прав людини примусове годування взагалі називає тортурами. А Сенцова саме з цією метою і перевезли з колонії до міської лікарні Лабитнангі. 

Адвокат Сенцова озвучив справжню причину зупинки голодування

Нагадаємо, 25 серпня 2015 року українського режисера Олега Сенцова засудили до 20 років ув'язнення в колонії суворого режиму. Йому інкримінували в Росії підготовку до вчинення терористичних актів у Сімферополі, Севастополі та Ялті. 14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування. Єдиною умовою його припинення було звільнення всіх українських політв'язнів, які перебувають на території РФ.

5 жовтня Сенцов повідомив, що припинить голодування від суботи, 6 жовтня. Він голодував майже 5 місяців. Адвокат режисера Дмитро Дінзе заявив, що український політв’язень припинив голодування, адже з нього погрожували "зробити овоч" і обіцяли примусове годування.

Залиште свій коментар

Вибір редакції