Наливайченко: Росія має лишатись осторонь!

В.о. голови СБУ Валентин Наливайченко дав своє перше на цій посаді закордонне інтерв'ю, в якому обіцяв захищати українську державність.

Російське політичне втручання та брак прозорості навколо питання забезпечення енергоресурсами, що також походить головним чином із Росії, загрожують Україні, поки тут намагаються розв’язати серйозну політичну кризу, – попередив голова Служби безпеки в Києві.

Наливайченко
УНІАН
Виконувач обов’язків голови СБУ Валентин Наливайченко
„Ми молода держава. Для будь-якої держави небезпечно, коли в її внутрішню політику втручаються іноземні агенти,” – сказав виконувач обов’язків голови СБУ Валентин Наливайченко під час свого першого закордонного інтерв’ю Financial Times.

Він також наголосив, що існують інші небезпеки, а зокрема, корупція, слабкі владні інституції та брак координації у розслідуванні гучних кримінальних справ.

Зауваження пана Наливайченка не випадкові, адже вся Україна втягнута в боротьбу за владу між президентом Віктором Ющенком і його суперником прем’єр-міністром Віктором Януковичем, і Москва має в цій справі не останній інтерес.

41-річний колишній дипломат Валентин Наливайченко, який, до речі, вільно спілкується англійською, під час інтерв’ю у Київському Головному управлінні СБУ минулого тижня зазначив: „Я вважаю, що незалежність і державність України необхідно захищати від будь-яких посягань – як внутрішніх, так і зовнішніх.”

Шлях до безпеки полягає у внутрішньому реформуванні та поліпшенні співпраці зі службами безпеки інших держав, зокрема, США, країн Євросоюзу, Ізраїлю, Росії та інших сусідів, стверджував він.

Хоча пан Наливайченко, якого було президент призначив на цю посаду минулого року, був абсолютно відвертий щодо небезпеки втручання Росії в українські справи, він був дуже обережний і не називав, і тим більше, не звинувачував ані російські служби безпеки, ні будь-які інші державні органи.

Він лише прокоментував нещодавні антинатівські демонстрації у Криму, де проросійські настрої доволі сильні, і де в севастопольському порту базується Чорноморський флот Російської Федерації.

Не було „внутрішньої причини для таких негативних і активних антинатівських” протестів, сказав Наливайченко, який, як і Віктор Ющенко, вірить у необхідність тіснішої співпраці з НАТО. У Криму звучали „небезпечні” заклики та „фальшиві відомості”, як, наприклад, те, що війська НАТО розміщуватимуться на території України.

„Це абсолютно не відповідає інтересам України. Використовуючи так звані проросійські організації в Криму, політики – переважно українські – експлуатують цю тему заради підняння власних рейтингів,” – сказав Наливайченко.

Голова СБУ також зазначив, що він у курсі іноземного фінансування подібних акцій і заявив, що нехтування законами політичного фінансування „трохи небезпечне”. Ті, хто порушив правила, будуть покарані, сказав він, наводячи приклади Прориву – російського націоналістичного молодіжного угрупування, що існувало „під крилом” Кремля, – севастопольський офіс якого закрили за рішенням суду.

Донецьку Республіку, сепаратистське угруповання у Східній Україні, де проживає більшість проросійського населення, також було притягнуто до суду.

Валентин Наливайченко також навів приклад Костянтина Затуліна, російського депутата-націоналіста, якому заборонили в’їжджати до України після його полум’яних промов. 

Що ж до енергетичної безпеки, голова СБУ вважає, що ключовим моментом є прозорість. Він пообіцяв, що цього літа Україна та Росія прояснять ситуацію торгівлі природним газом, у якій суперечлива компанія „РосУкрЕнерго” відіграє важливу роль. Україна та Росія мають зробити цю інституцію більш прозорою. Ми маємо показати, які реальні ціни, які справжні джерела фінансування, що відбувається з грошовим потоком і які ризики використання „брудних” грошей або ж їх „відмивання”. Ключовою є необхідність знати реальну ситуацію, реальних учасників, реальну угоду.”

Голова СБУ також скаржився на брак співпраці між державними агенціями, говорячи про те, що це підриває верховенство закону, і вимагав реформування та створення нового антикорупційного відомства.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: