Наливайченко: СБУ попереджала Тимошенко про небезпеку епідемії

СБУ вже приступила до перевірки ефективності витрати коштів держбюджету на боротьбу з епідемією грипу.

Служба безпеки за 10 днів до заяв про входження України в епідемію грипу інформувала Кабінет міністрів і РНБО про відповідну загрозу. Про це заявив глава СБУ Валентин Наливайченко.

"Ще 20 жовтня, тобто практично за півтора тижні до офіційного визнання пандемії (30 жовтня), ми письмово, за моїм підписом, інформували Кабмін, РНБО про загрозу надзвичайно небезпечної ситуації", - сказав він.

"Виклали своє бачення її можливого розвитку. Підкреслювали: неприйняття оперативних і ефективних заходів може спричинити найсерйозніші наслідки", - додав Наливайченко.

На запитання, чи може в Україні бути введений надзвичайний стан, голова СБУ відповів лише: "Дуже б не хотілося".

Він розповів, що СБУ вже приступила до перевірки ефективності витрати коштів держбюджету на боротьбу з епідемією грипу А/Н1N1 за дорученням президента.

"Ми лише за два дні перевірили 80 столичних аптек, 29 – у Київській області, понад 800 у інших регіонах. Виявлено факти корупції, приховування ліків, завищення цін на них", - сказав Наливайченко.

Він ще раз спростував інформацію, що СБУ нібито закрила 16 аптек: "Звідки взялася ця цифра, гадки не маю".

"Ми не вправі закривати аптеки, це не наша функція. Але вказати Мінздоров’я на грубі порушення, - хоча, гадаю, там і без нас про них знають, - зобов'язані", - зазначив голова СБУ.

Наливайченко також розповів, що Служба безпеки теж проводить антиепідеміологічні заходи, приміщення відомства регулярно дезінфікують "спеціальними оліями".

"Захисними масками забезпечені на 100%. Але не тому, що нам їх на шкоду комусь надали – санітарки в шпиталі майстрували самі", - зазначив він.

Читайте також:

Уряд готовий оголосити карантин ще в десяти областях України

Нацбанк відмовився дати мільярд на боротьбу з грипом

За понаднормову роботу під час епідемії грипу лікарям доплачуватимуть

МОЗ: 80 українців померли від пневмонії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: