СБУ: Затулін фінансує чергову політичну акцію в Одесі

Керівник СБУ зазначив, що певні російські політики отримують гроші у певних російських організаціях, щоб фінансувати "політичні збіговиська" в Україні.

Т.в.о. голови СБУ Валентин Наливайченко стверджує, що, за наявною у Служби безпеки України інформацією, депутат Держдуми РФ Костянтин Затулін фінансує чергову політичну акцію, яка має пройти сьогодні в Одесі.

”Наприклад, зараз пан Затулін зібрав гроші на фінансування 17 лютого в Одесі чергового політичного, ну, не будемо говорити збіговиська, – зібрання, як він вважає...” - сказав Наливайченко.

Водночас керівник СБУ зазначив, що певні російські політики використовують гроші, ”які вони отримують у певних російських організаціях, для того, щоб фінансувати політичні збіговиська та своє перебування в Україні”.

”Наприклад, - сказав Наливайченко, - рік тому ми казали, що структури, наближені до уряду Москви, до пана Лужкова, причетні до незаконних фінансових оборудок в Севастополі. Мова йшла про певні фінансові оборудки з будівництвом, відкати. Потім ці кримінальні гроші, зароблені на нашій же території, вкладаються в антиукраїнські проекти”.

Також, за словами т.в.о. голови СБУ, справа щодо організації сепаратистського руху в Закарпатті вже перебуває в суді. За словами Наливайченка, “дві людини, які приписали собі звання лідерів русинів, насправді зробили це абсолютно безпідставно, тому що сам по собі русинський рух – це зовсім інші люди і зовсім інші громадські організації. А це - люди, які за зовнішнього фінансування вирішили спровокувати створення так званого сейму русинів, територіального об`єднання і заявити про окрему адміністративно-територіальну одиницю”.

На уточнююче питання про те, хто фінансує ці організації, Наливайченко зазначив, що фінансування “зовнішнє, а точніше, російське”. При цьому, за його словами, не йдеться про уряд Росії, а до цього причетні “ті люди, які вважають, що можна на території України спровокувати сепаратизм”.

На запитання, чи має він на увазі Затуліна або Лужкова, Наливайченко сказав, що “вони в тому числі. Це люди, які заїжджають на нашу територію в якості провокаторів, порушують законодавство України, ставлять під сумнів територіальну цілісність нашої держави...”.

Нагадаємо, 25 жовтня 2008 року відбувся Другий Європейський конгрес підкарпатських русинів, на якому було оголошено про ”відтворення русинської державності”, а саме про надання Закарпатській області України статусу національної автономії русин. Учасники з`їзду вимагали, щоб обласна рада до 1 грудня затвердила їхні вимоги. Інакше лідер русинського руху Димитрій Сидор пообіцяв ”знайти інші шляхи, щоб відновити нашу державність”.

Читайте також:

Суд зобов'язав Наливайченка сплатити Затуліну 63 тисячі грн.
Наливайченко дізнався, що головою СБУ йому не стати
Наливайченко проігнорував суд із Затуліним

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: