Наливайченко знову закликав ФСБ покинути Крим

Глава Служби безпеки України стверджує, що його відомство може і без допомоги іноземних спецслужб забезпечити безпеку Черноморського флоту.

Україна може самостійно забезпечити безпеку російського Чорноморського флоту на території України. Про це заявив глава СБУ Валентин Наливайченко.

"Ми говоримо не про загрози з боку флоту, а про можливі загрози для флоту. Це важливо, оскільки до цього моменту ми створили могутній контррозвідувальний підрозділ, який працює в Сімферополі, Севастополі, в інших містах Криму. Україна власними силами може забезпечити безпеку базування ЧФ РФ, припускаючи весь комплекс можливих загроз", - сказав він.

"Як тільки ми це зробили, одразу ж сповістили російську сторону про те, що питання про необхідність перебування російської, тобто іноземної спецслужби на території України більше не актуальне", - додав Наливайченко.

Він також висловив упевненість, що Росія виведе з Криму співробітників ФСБ.

"Звичайно, вони виведуть своїх співробітників. У цьому немає ні причин для скандалу, ні політичного контексту взагалі", - заявив він.

"Це рутинне питання: у нас, як у країни тимчасового перебування іноземної військової бази, є можливості забезпечити безпеку базування, починаючи від правопорядку на своїй території і закінчуючи антитерористичним режимом. Нам для цього не потрібні допомога і фізична присутність іноземних спецслужб", - зазначив Наливайченко.

"Ми усе робимо коректно й у правовому полі – завчасно попередили російську сторону дипломатичними каналами. У нас партнерська і дуже відкрита позиція", - додав він.

Нагадаємо, про необхідність виведення з Криму спецпідрозділів ФСБ Валентин Наливайченко заявляв ще на початку червня. Він зазначив, що одним з напрямків діяльності СБУ є протидія іноземним спецслужбам, які проявляють інтерес до українських оборонних об’єктів чи об’єктів Чорноморського флоту РФ.

"Тут СБУ має достатній арсенал засобів, щоб забезпечити належну безпеку. Тому ми абсолютно не згодні із перебуванням на об’єктах ЧФ РФ підрозділів ФСБ Росії. А відтак на двохсторонньому рівні за допомогою МЗС найближчим часом сподіваємося врегулювати це питання і просити підрозділи ФСБ покинути територію України", - повідомив Наливайченко.

Читайте також:

СБУ обіцяє вигнати російські спецслужби з Криму

СБУ встановила в горах Криму гігантський прапор України

Чорноморський флот Росії почав повертати Україні борги

СБУ просить Росію допомогти розслідувати справу про Голодомор

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: