Наливайченко розповів про зраду СБУ у Криму 2014 року і відмову розблокувати парламент півострова

Дата публікації
Перегляди
1753
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наливайченко розповів про зраду СБУ у Криму 2014 року і відмову розблокувати парламент півострова

Фото: Reuters

Він розказав, скільки офіцерів лишилися вірними присязі.

Лише п'ята частина офіцерів СБУ у Криму 2014 року лишилася вірною Україні і виконувала накази. Інші ж перейшли на бік окупанта і відмовилися розблокувати парламент півострова попри накази керівництва.

Про це під час допиту в Оболонському суді розповів колишній керівник СБУ Валентин Наливайченко.

"Була негайно скликана нарада у в.о. президента Турчинова. Накази він віддав жорсткі по лінії МВС і по лінії СБУ. Відповідно вони почали виконуватися", - розповідає він, передає "УП".

Було віддано і наказ розблокувати парламент АР Крим, однак керівники місцевих силових служб зрадили Україну і відмовилися виконувати наказ.

"Наказ був відданий підлеглим, як я вважав хоч якимсь, які його можуть виконати. Вони його не виконали… Мої заступники, які тоді були призначені – генерал Циганок і без військового звання Андрій Левус – і вони далі вже організовували роботу СБУ", - додав екс-керівник силовиків.

Також Наливайченко зазначив, що вірними Україні лишилися лише 20% офіцерів.

"На наказ залишитися вірними присязі і вийти з території Криму, вже тоді підконтрольного російській владі, вийшли близько 20% офіцерів СБУ. Я знаю, тому що ми їх розселяли в санаторіях і гуртожитках СБУ", - каже він, передає "LIGA.net".

Співробітники СБУ від початку окупації мали зустрічі з кураторами із ФСБ, які напряму ставили накази і ультиматуми. Патрулі російських спецслужб мали бази даних на кожного українського військового, прокурора, суддю, родичів тощо.

Нагадаємо, раніше Валентин Наливайченко повідомляв, що агресія Росії щодо України в Криму здійснювалася кількома групами осіб. 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1753
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація