Наливайченко: Витрати на владу зросли на 40%,  на освіту - на 2,9%

Напередодні акцій протесту працівників освітньої галузі, опозиція звернула увагу на різницю у витратах на освіту та утримання влади.

Напередодні акції протесту вчителів у Києві голова політради "Нашої України" Валентин Наливайченко звернув увагу на різницю у витратах на освіту та на утримання нинішньої влади.

"Постійне недофінансування владою освітньої галузі та заниження оплати праці педагогічних працівників ведуть до руйнування системи освіти в України", - цитує Наливайченка прес-служба партії.

За словами Наливайченка, "Наша Україна" підтримує акції протесту педагогів, які виступають проти порушення трудових прав у сфері оплати праці та обмеження законодавчо встановлених гарантій для працівників галузі.

"Влада, яка виділяє мільярди гривень на своє утримання, а на фінансування навчальних закладів та установ освіти знайти кошти не здатна, - повинна піти у відставку", - заявив Наливайченко.

Він зауважив, що уряд Миколи Азарова зігнорував домовленості з представниками освітніх профспілок, що стосуються упорядкування оплати праці на основі Єдиної тарифної сітки та розповсюдження 20-відсоткових надбавок за престижність праці на всі категорії педагогічних працівників.

Голова політради "Нашої України" звернув увагу, що з 1 січня 2011 року величину посадового окладу працівника першого тарифного розряду Єдиної тарифної сітки незаконно встановлено нижче мінімальної заробітної плати - на рівні 613 гривень. Через це працівники освіти втрачають значну частину своїх доходів, а їх зарплати не задовольняють навіть нагальних життєвих потреб.

Наливайченко нагадав, що в держбюджеті на 2011 рік видатки на утримання органів центральної влади були збільшені в середньому на 40%, в той же час витрати на освітню галузь - лише на 2,9%. Для того, щоб поширити виплату 20% надбавки до зарплати на всі категорії педагогічних працівників, необхідно близько 2 мільярди гривень. У той же час на діяльність тільки 450 депутатів ВР виділено близько 1 мільярд грн.

Як відомо, на 21-22 березня призначено масові акції протесту працівників освіти України.

Читайте також:

Литвин: не бачу "нічого надзвичайного" у збільшенні видатків на утримання Ради

Українська освіта у плачевному стані: вчителі нехтують етикою, а учні знаннями

Міносвіти вигадало новий спосіб оцінки знань випускників

Табачник викине з програми 11 класів "зайві" предмети - щоб було як в Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: