"Нам ще невідомо". У "Нафтогазі" відреагували на рішення Уряду про зниження цін на газ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

"Нафтогаз" зобов'язаний продавати газ компаніям-постачальникам за ціною, встановленою іншою постановою - нині вона складає 8,55 грн куб.м.

У НАК "Нафтогаз" заявили, що компанія не брала участі у розробці постанови уряду, якою дозволяється знизити газ для населення, а сам текст документа поки не бачили.

Про це йдеться у повідомленні "Нафтогазу" у Twitter.

"Підтримуємо бажання уряду привести ціни на газ для населення до ринкових умов. "Нафтогаз" не брав участь у розробці цього документу, і нам ще невідомо, що міcтиться у ньому. Ми сподіваємося, що новою постановою Кабінет Міністрів скасовує існуючий режим ПСО та прибирає посередників у вигляді приватних збутових компаній з відносин між групою "Нафтогаз" та побутовими споживачами", - йдеться у повідомленні.

У "Нафтогазі" нагадали, що станом на зараз компанія зобов'язана продавати газ компаніям-постачальникам за ціною, встановленою у постанові №867 - нині вона складає 8,55 грн куб.м. "Ми не можемо продати їм газ ані дорожче, ані дешевше. Серед цих компаній є і наша компанія-постачальник, Газопостачальна компанія "Нафтогаз України", - наголосили в "Нафтогазі".

У "Нафтогазі" додали, що компанія вже у березні знизила ціну для своїх побутових споживачів за рахунок зниження власної маржі. "Вплинути на маржу інших компаній-постачальників ми, на жаль, не можемо, це приватні компанії. Ми вже виконали сьогоднішнє доручення прем'єр-міністра і від 1 квітня продаємо газ населенню за ціною нижче 8,55 грн", - підкреслили у НАК.

В повідомленні прес-служби компанії також зазначається, що в березні компанії "Нафтогазу" скористалися привабливою ринковою ситуацією і закупили достатні обсяги газу для забезпечення побутових споживачів групи. Враховуючи це, Газопостачальна компанія "Нафтогаз України" знизить ціну на квітень для своїх побутових споживачів в Кіровоградській області та інших регіонах на 2%, не встановлюючи максимально можливу торгову націнку постачальника, що дозволена законодавством. Таким чином, кінцева ціна газу для побутових споживачів ГПК "Нафтогаз України" складатиме 8,38 грн за куб. м замість 8,55 грн за куб. м (включно з ПДВ та витратами на його транспортування магістральними та розподільними трубопроводами).

Цінові пропозиції на природний газ, що діятимуть від 1 квітня 2019 року, для промислових споживачів, які працюють на умовах оплати протягом або після періоду поставки, "Нафтогаз" обіцяє додатково оприлюднити до кінця місяця з урахуванням ринкової кон’юнктури.

Як повідомлялося раніше, у середу, 3 квітня, Кабінет Міністрів України схвалив постанову, якою надав можливість "Нафтогазу" знизити ціни на газ для населення від квітня 2019 року.

Згідно з рішенням, якщо кон’юнктура газового ринку демонструє зниження цін на газ для промисловості, "Нафтогаз" зобов’язаний продавати для населення газ за ціною, що визначається як середньоарифметична ціна газу, за якою державна компанія пропонує газ промисловим споживачам за умови передоплати. "Якщо ціна для промисловості зростає, "Нафтогаз" має продавати газ для населення за ціною, встановленою Урядом України", - повідомили в уряді.

ВідеоОлег Ляшко зірвав засідання Кабміну, вимагаючи не подовжувати контракту з головою "Нафтогазу"

Олег Ляшко разом з усією своєю фракцією сьогодні вдерся в приміщення уряду та криком вимагав не подовжувати контракту з головою "Нафтогазу" Андрієм Коболєвим. Про радикальний ранок у Кабміні - у сюжеті.

Олег Ляшко зірвав засідання Кабміну, вимагаючи не подовжувати контракту з головою "Нафтогазу"

Залиште свій коментар

Вибір редакції