Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Намісник Почаївської лаври у відкритому листі до Порошенка поскаржився на тиск з боку влади

Митрополит Володимир вважає, шо це почалося після невдалої зустрічі президента з єпископами УПЦ МП.

Намісник Свято-Успенської Почаївської лаври митрополит Володимир написав відкритого листа президентові Петру Порошенку, в якому поскаржився на тиск з боку влади.

На думку митрополита, цей тиск розпочався після того, як єпископи Московського патріархату проігнорували зустріч з президентом щодо Об'єднавчого собору.

"Після того, як не склалася Ваша зустріч з єпископатом УПЦ, наша українська святиня,  Почаївська Свято-Успенська Лавра, почала переживати тиск зі сторони різних владних структур. Скажіть, будь-ласка, хто їм дав таке завдання?", - йдеться у листі священнослужителя УПЦ МП.

Митрополит Володимир попросив Порошенка втрутитися у ситуацію, "щоб припинився тиск  з боку органів державної влади та запанували любов і взаєморозуміння".

ВідеоДоля святині: що очікує Почаївську лавру після повернення у власність держави

Свято-Успенською Почаївською лаврою монахи Московського Патріархату користуватимуться і надалі. Незважаючи на те, що напередодні Кабмін розпорядився повернути релігійний комплекс під юрисдикцію державного заповідника. Утім, усе може змінитися після створення Єдиної Помісної Української Православної Церкви. 

Доля святині: що очікує Почаївську лавру після повернення у власність держави

Нагадаємо, що Кабмін 28 листопада скасував рішення про виключення зі складу Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника споруд Свято-Успенської Почаївської лаври у Тернопільській області.

Раніше повідомлялося, що Московський патріархат з-під носа держзаповідника "поцупив" Почаївську лавру, і споруди Почаївської лаври передані у користування УПЦ Московського патріархату до 2052 року. Згодом з'явилася інформація, що УПЦ МП може привласнити землю навколо лаври.

Зустріч між президентом України Петром Порошенком та єпископами УПЦ Московського патріархату, яка мала відбутися 13 листопада, скасували. Голова Синодального інформаційно-просвітницького відділення УПЦ МП архієпископ Климент розповів, що спочатку місце зустрічі перенесли з Києво-Печерської лаври в будівлю Українського дому. А потім стало відомо, що вона взагалі не відбудеться.

ВідеоТСН.Тиждень поспілкувався зі служителями УПЦ МП, які не бояться йти проти Москви

Цей тиждень почався з грандіозного скандалу. Президент запросив на зустріч в Український дім єпископів УПЦ МП. Майже у повному складі зустріч з президентом вони проігнорували. ТСН.Тиждень поспілкувався з ієрархами УПЦ МП, які, попри залякування, збираються їхати на Об'єднавчий собор, де мають створити автокефальну церкву. Журналістам вони відважились розповісти, чому Московський Патріархат пішов проти України, і що вплине на їхній остаточний вибір.

ТСН.Тиждень поспілкувався зі служителями УПЦ МП, які не бояться йти проти Москви

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції