Напади на активістів: нардепи хочуть створити слідчу комісію для контролю ВР за розслідуваннями

Депутати очікують на позитивне голосування Ради.

Верховна Рада повинна створити тимчасову слідчу комісію для парламентського контролю за розслідуванням справи про вбивство активістки Катерини Гандзюк.

Про це написав на своїй сторінці у Facebook народний депутат від "Народного фронту" Антон Геращенко.

"Таку постанову зареєстровано сьогодні у Верховній Раді. Я один із співавторів, поряд із групою моїх колег. Упевнений, що завтра Верховна Рада проголосує за створення слідчої комісії. Наразі є два кримінальних провадження, в рамках яких розслідується вбивство Каті Гандзюк. Одне з них, в рамках якого затримано 5 підозрюваних, розслідується Національною поліцією. Інше, в рамках якого йде пошук можливого замовника жорстокого вбивства, розслідується в СБУ. Ці дві справи повинні бути об'єднані в одну. Хто буде далі його розслідувати, в рамках пошуку можливого замовника, - повинна визначити Генеральна прокуратура", - наголосив він.

Окрім цього нардеп зауважив, що суд над вбивцями Гандзюк повинен відбутися в Києві, а не в Херсоні: "щоб уникнути суб'єктивних факторів - у Херсоні Катя багатьом наступила на хвіст", а з іншого боку - щоб всі засоби масової інформації і громадські активісти могли взяти участь в суді і знати правду про обставини вбивства.

Відео "Хто вбив Катерину Гандзюк?": небайдужі влаштували акції вшанування активістки

Причина смерті Катерини Гандзюк досі не встановлена. Водночас, інформація що, начебто до смерті призвів тромб наразі підтвердження не має. Тим часом із запитанням "Хто вбив Катерину Гандзюк?" напередодні вийшли на вулиці люди в обласних центрах країни.

"Хто вбив Катерину Гандзюк?": небайдужі влаштували акції вшанування активістки

"У справі про вбивство Каті Гандзюк під слідством перебувають 5 осіб на чолі з можливим організатором Сергієм Торбіним. Четверо його співучасників - В'ячеслав Вишневський, Віктор Горбунов, Володимир Васянович і Микита Грабчук дали вичерпні свідчення у тому, як організовувався і виконувався цей нелюдський злочин. Ймовірний організатор до вчорашнього дня мовчав або заявляв про те, що його обмовляють його поплічники. Після смерті Каті він став перед вибором - назавжди залишитися за ґратами або здати замовника, якщо такий був. Про те, хто це, точно знають тільки дві людини - Сергій Торбін, і той, хто йому замовив цей злочин. Поліція свою роботу виконала. Всі співучасники і організатор затримані. Справа за СБУ, якій доручено знайти замовника вбивства", - резюмував Геращенко.

Гибель Кати Ганздюк. Что дальше должны сделать правоохранители и власть? 1. По делу об убийстве Кати Гандзюк под...

Опубликовано Антоном Геращенко Понедельник, 5 ноября 2018 г.

Своєю чергою активіст та нардеп від БПП Мустафа Найєм повідомив, що два тижні тому у Верховній Раді було зареєстровано постанову про створення тимчасової слідчої комісії з розслідування нападів на активістів 2017-2018 років.

"Закон так написаний, що для створення ТСК потрібно представництво всіх парламентських фракцій і груп. За два тижні таке рішення змогли ухвалити лише дві фракції - "Самопоміч" і "Батьківщина". Дві найбільші парламентські фракції - "Блок Петра Порошенка" і "Народний фронт", контролюючи всі силові і правоохоронні органи в країні, проігнорували створення ТСК. Закон дозволяє створити комісію і без БПП і Народного фронту. Якщо депутатська фракція або група не запропонувала у встановлений строк представників для роботи в ТСК, комісія створюється без участі представників цієї депутатської фракції або групи", - заявив він.

За словами Найєма, нині все в руках спікера парламенту Андрія Парубія.

"Згідно з регламентом, питання створення ТСК можна ставити на голосування без включення до порядку денного. Нам потрібно всього лише 150 голосів", - наголосив він, уточнивши, що постанову підписали окрім нього Олена Сотник ("Самопоміч"), Альона Шкрум ("Батьківщина"), Світлана Заліщук (БПП), Вікторія Войціцька ("Самопоміч"), Єгор Соболєв ("Самопоміч"), Ігор Луценко ("Батьківщина"), Остап Єднак ("Самопоміч"), Ганна Гопко ("Самопоміч"), Наталія Веселова ("Самопоміч"), Вікторія Пташник ("Самопоміч"), Олексій Рябчин ("Батьківщина").

#ТСК #хтовбиваєактивістів Дела надо доводить до конца. Вы наверное помните видео Екатерины Гандзюк, которая из...

Опубликовано Mustafa Nayyem Понедельник, 5 ноября 2018 г.

Нагадаємо, 4 листопада померла активістка й радниця міськголови Херсона Катерина Гандзюк. Її справу вже перекваліфікували на закінчене умисне вбивство.

31 липня в Херсоні стався напад на Гандзюк. Нападник чекав жертву біля під'їзду і хлюпнув на дівчину концентрованою сірчаною кислотою. Жінка отримала опіки 30% тіла. 25 серпня в активістки погіршився стан здоров'я.

У вересні сотні активістів зібралися у Києві під Адміністрацією президента на Банковій на акції через ігнорування нападів на активістів. За останній рік сталось 50 атак на активістів. "Жодного покараного. Нас убивають. Це – проблема, яка призведе до незворотних наслідків для країни та її національної безпеки. Влада систематично ігнорує цю проблему, і тільки гучний розголос сприяє тому, щоб щось було зроблено. Ми вимагаємо, щоб нас почули. Нас убивають через мовчання влади", - заявили активісти.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів