Напередодні 2-го туру президентських виборів ситуація загострюється - спостерігачі від CIS-EMO

Напередодні 2-го туру президентських виборів в Україні ситуація загострюється - спостерігачі від CIS-EMO

Керівник місії міжнародних спостерігачів на Україні організації CIS-EMO Олексій Кочетков заявив що, напередодні 2-го туру виборів з'являється все більше галасу навколо підготовку фальсифікацій.

"Повітря почав згущатися напередодні 2-го туру, але на жаль у нас немає ніяких конкретних матеріалів з того, що хто-то как-то збирається порушувати виборче законодавство або фальсифікувати вибори, нам такі матеріали не надходили", - підкреслив Кочетков.

А от щодо мобілізації молоді до столиці, то, за словами спостерігача, це відповідає дійсності. "Що стосується, скажімо, мобілізації молоді, і підвезення її до Києва, ми цю інформацію перевіряли, і вона в принципі в цілому підтверджується. Ми вважаємо, що це звичайно не допустимо", - зауважив Кочетков.

Що стосується заяв щодо підготовку фальсифікацій, то за словами керівника місії CIS-EMO, це необхідно одному з кандидатів у президенти для дій у разі програшу.
"Що стосується всього цього шуму з приводу майбутніх фальсифікацій, які виходять в основному від одного з кандидатів, то я думаю, що це просто посилання на майбутнє для того, щоб у разі невдалого для себе результату у другому турі мати можливість проводити якісь масові акції та друга - не визнавати підсумки виборів і пояснювати таку позицію тим, що вони попереджали про це ще до голосування ", - сказав він.

За словами Кочеткова, така технологія застосовувалася вже в 2004 році. "Зараз ця ж ситуація, 5 років по тому, знову повторюється, коли 1 з кандидатів каже, що я можу програти тільки в тому випадку, якщо вибори будуть сфальсифіковані", - сказав він.

За інформацією заступника керівника місії CIS-EMO, директора Міжнародного інституту новітніх держав Олексія Мартинова, місія працює в Україні з грудня 2009 року, до її складу увійшли представники 9 держав.

До другого туру кількість спостерігачів від CIS-EMO буде збільшено в 3 рази і становитиме 450-470 чоловік.
"Мені б хотілося від імені нашої місії побажати українському народу знайти свого нового президента, що називається в штатному режимі. Не в результаті якихось додаткових турів, нескінченних судів, будь-то" майданів ", зіткнень на націоналістичної, ксенофобської і антисемітської грунті" , - сказав Мартинов.

Читайте також

CIS-EMO вважає, що до другого туру треба попрацювати з виборчкомами на предмет дотримання законів

Комітет виборців вважає вибори легітимними

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: