Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Напередодні 80-річчя Василя Стуса на Байковому цвинтарі вшанували його пам’ять

Зібралось чимало побратимів і однодумців поета.

80 років мало би виповнитися українському поету, дисиденту Василю Стусу. Напередодні його дня народження вшанувати пам'ять зібралися товариші, однодумці та син Дмитро.

На прес-конференції вперше оприлюднили архівні рукописи українського політика В'ячеслава Чорновола. Вони присвячувалися життю та творчості Стуса 60-х років. За літературну діяльність та критику тогочасного режиму Василя двічі ув'язнювали. Наглядачі знищували його вірші, він декілька разів голодував.

ВідеоТовариші та однодумці Василя Стуса вшанували його в честь дня народження

На прес-конференції вперше оприлюднили архівні рукописи українського політика В'ячеслава Чорновола. Вони присвячувалися життю та творчості Стуса 60-х років. За літературну діяльність та критику тогочасного режиму Василя двічі ув'язнювали. Наглядачі знищували його вірші, він декілька разів голодував. Помер Стус у 47 років у таборі Пермського краю, де його і поховали.

Товариші та однодумці Василя Стуса вшанували його в честь дня народження

Помер Стус у сорок сім років у таборі Пермського краю, де його і поховали. Перепоховали на Байковому цвинтарі разом з його побратимами Юрієм Литвином і Олексою Тихим. Сюди і прийшли вшанувати пам’ять поета. Згадав спільні роки перебування в таборі та день його смерті  дисидент і політик - Левко Лук'яненко.

« Ми вирішили, що прізвища, адреси будемо писати на папірці, потім спалювати або з'їдати, шоб і не дати їм цю інформацію. І так ми з ним сиділи десь два тижні разом - він навчив мене розуміти білий вірш, я йому також щось розповідав», - згадує політик.

«Сьогодні треба говорити про світле - про ті уроки Стуса - може, навіть не національні, а загальнолюдські. Доля Стуса - це такий приклад, що несприятливих обставин не буває. Це одна з тих постатей, яка реально об'єднує Україну і вчить нас розуміти один одного», - каже Дмитро Стус.

Залиште свій коментар

Вибір редакції