Наприкінці року студенти залишаться без стипендій

Міносвіти заборгувало студентам понад 16 мільйонів гривень, що може спричинити критичну ситуацію зі стипендіальних виплат.

Студенти вищих навчальних закладів України в кінці року можуть не отримати стипендій. Про це заявляє координатор громадської ініціативи "Студентський захист" Андрій Черних.

За його словами, 5 листопада Міносвіти в листі до Міністерства фінансів інформувало про те, що станом лише на 1 жовтня кредиторська заборгованість зі стипендій вже становить 16 мільйонів 428,4 тисяч гривень і може спричинити критичну ситуацію зі стипендіальних виплат на кінець року.

"Тобто, Міністерство освіти і науки України, як головний орган центральної виконавчої влади у освітній галузі, що має у своєму підпорядкуванні найбільшу кількість підвідомчих навчальних закладів, зіштовхнулась з проблемою нестачі коштів для здійснення виплати стипендій та індексації на неї, яка сьогодні вже становить 15 відсотків", - зазначив Черних.

"Таким чином, щомісячні "звіти" Міністерства освіти і науки України про стовідсоткове фінансування виплати стипендій залишається під великим сумнівом", - додав він.

"Усі реалії зі студентськими стипендіями у вищих навчальних закладах ми точно побачимо після нового року. Однак, вже зараз видно, що ситуація дійшла до точки біфуркації – у багатьох вузах вчасно чи взагалі не здійснюють виплату індексації стипендій. За жовтень студенти недоотримали 76 гривень 32 копійки - 14,4%, які зараз становить індексація, – з такою проблемою до Національного студентського союзу вже зараз регулярно звертаються представники студентства. Однак громадські організації чи Міністерство освіти і науки України самотужки проблему не вирішить. Вихід є і про нього треба говорити вже сьогодні – якщо немає коштів, то необхідно, щоб уряд взяв на себе відповідальність і переглянув систему нарахування стипендій", – прокоментував ситуацію президент Національного студентського союзу Анатолій Ігнатович.

Читайте також:

Українські дипломи визнаватимуть в Європі

Українські виші масово позбавляють права викладання

Уряд ліквідує інститути та технікуми

Міносвіти скоротить кількість ВНЗ утричі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: