Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Нардеп розкрив подробиці таємничого законопроекту про реінтеграцію Донбасу

Вінник підкреслив, що народ України має право на самооборону на підставі конвенцій ООН.

Секретар Комітету Ради з питань нацбезпеки та оборони, депутат від «БПП» Іван Вінник заявив, що закон про реінтеграцію Донбасу не буде запроваджувати воєнний стан, а режим АТО буде замінено на безпекові заходи. 

Про це він сказав в ефірі телеканалу "112 Україна", передає УНІАН.

"Наразі ми говоримо про проведення АТО. Це була наша гібридна відповідь на гібридні виклики, які нам нав’язала РФ, розпочавши війну проти України без оголошення війни, не визнаючи присутності власних військ… Ми можемо рухатися далі, і ЗСУ, на підставі Конституції та законів України, будуть забезпечувати безпекові заходи з відновлення суверенітету. Ці заходи не обмежуються якимись маневрами. Ці заходи передбачають, в тому числі, і застосування сили", - сказав Вінник.

За словами депутата, законом тимчасово посилюються повноваження Генерального штабу ЗСУ щодо координації дій всіх правоохоронних органів із звільнення територій. 

«Є окремий абзац, який визначає агресора як регулярні війська російської армії, як терористично-бандитські формування, підтримані та спонсоровані Росією, та інші елементи, які діють не в межах Конституції України… Тобто ми охоплюємо всіх осіб, які сьогодні стріляють в українського військового, вбивають українського громадянина та тимчасово утримують окупованими ці території… АТО буде називатися безпековими заходами щодо відновлення суверенітету та територіальної цілісності України. ЗСУ будуть застосовані на підставі чинних статутів, на підставі закону про ЗСУ», - пояснив він. 

Він зауважив, що документ вводить нові правові засади застосування ЗСУ.

"Ми не будемо оголошувати ані війну, ані правовий режим воєнного стану, як цього хотів Путін та РФ від самого початку. Тому що в такий спосіб це б суттєво підірвало економічні засади і можливості України", - наголосив нардеп.

Вінник підкреслив, що жодна війна без тилу неможлива, тож якби Україна зруйнувала економіку ще 2014 року, то тепер не мала б можливості ані заправляти танки, ані платити зарплати військовим,  і вже б програла.

Нагадаємо, закон про реінтеграцію Донбасу мали внести до парламенту 4 жовтня. Про це депутатам повідомив заступник глави Адміністрації президента Костянтин Єлісєєв, який прийшов до них обговорити проект на закритій зустрічі. Що буде в законі, Єлісєєв говорив розпливчасто. Запрошені на обговорення депутати з так званої "мінської платформи" з'ясували, що в законі Росія буде визначена як агресор, неконтрольовані території названі окупованими, а ще йтиметься про допуск миротворчої місії. 

З цим законом так довго тягнули, що майже спізнились. 18 жовтня спливає термін особливого самоврядування на Донбасі. А зволікали в Адміністрації президента тому, що чекали остаточного узгодження ідеї введення миротворців з міжнародними партнерами. 

Уповноважена президента у мінському процесі Ірина Геращенко каже, що закон про Донбас допоможе зберегти міжнародні санкції проти Росії. Також вона пообіцяла несподіванки в президентському законопроекті

ВідеоПрезидент має внести у Верховну Раду законопроект про реінтеграцію Донбасу

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції