Нардеп Ткаченко через обшуки на 1+1 медіа буде скликати позачергове засідання комітету Ради

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Він також хоче, щоб правоохоронці пояснили цей інцидент.

Почесний президент телеканалу 1+1 та народний депутат Олександр Ткаченко заявив, що обшуки співробітників Служби безпеки України у приміщенні редакції "Секретних матеріалів" є обурливою історією і небезпечним прецедентом. У зв'язку із цим найближчим часом він має намір скликати позачергове засідання комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики. 

Про це заявив Олександр Ткаченко під час прямого включення ТСН.19:30.

"Очевидно, що це небезпечний дуже прецедент. Ми будемо скликати позачергове засідання комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, викликати правоохоронців, керівництво СБУ. Для того, щоб вони пояснили – чому справа, у якій журналісти не брали жодної участі, стала підставою для того, щоб обшук здійснювали у приміщенні журналістів і ще й вилучали їхні засоби праці", - прокоментував він.

Крім того, під час онлайнтрансляції на Youtube-каналі "Свободный" Ткаченко заявив, що вечірні обшуки СБУ - це спроба тиску на журналістів. Він звернув увагу на те, що передусім у справі із прослуховуванням кабінету прем'єра Олексія Гончарука, силовики СБУ мали би прийти із обшуком до його кабінету.

"На мій погляд, з точки зору здорової логіки, нам би, в першу чергу, мало б бути відомо, що такі саме обшуки проходили в кабінеті прем’єр-міністра. Передусім, тому що це місце, де проходив цей запис. Оскільки цього не було зроблено, і в першу чергу, вони дійшли до журналістів, то в мене є серйозні перестороги вважати, що це тиск на журналістів, які могли в той чи інший спосіб висвітлювати ці події", - сказав Олександр Ткаченко.

Ткаченко наголосив, що вважає ці обшуки неприпустими, а дії силовиків незрозумілими. 

"Прецедент, коли правоохоронні органи вриваються в ньюзрум до журналістів та намагаються вилучити комп’ютери, на яких вони працюють", - підсумував він.

Відео Слідчі СБУ думають, що журналісти програми "Секретні матеріали" прослуховували Гончарука

Обшуки на 1+1 медіа відбуваються вперше за історію існування телеканалу. Слідчі СБУ прийшли в офіс департаменту журналістських розслідувань, зокрема, програми "Секретні матеріали". Вилучають комп'ютерну техніку. Група 1+1 медіа вже оприлюднила офіційну заяву, в якій висловила обурення і стурбованість тим, що на порушення, які викриває редакція, реакції влади в більшості випадків немає, натомість журналісти самі стали заручниками своєї викривальної діяльності.  Читайте також: У компанії заявили про порушення журналістської недоторканності та тиск

Слідчі СБУ думають, що журналісти програми "Секретні матеріали" прослуховували Гончарука

Як повідомлялося, станом на 18:00, 5 лютого 2020 року, у приміщенні редакції програми "Секретні матеріали" відбувається обшук робочих місць журналістів офіцерами СБУ. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції