Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Нарікання на Україну і заперечення війни з Росією: як живе розділене парканом селище на Луганщині

Мілове на кордоні з РФ росіяни обгородили решіткою.

Місяць по-новому живуть українці з селища Мілове на межі з країною-агресором. Кордон там пролягає посеред села, а наприкінці літа по ньому поставили загорожу, яка відокремлює сусідів, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Луганська область, селище Мілове, вулиця Дружби народів: колись тут і була дружба народів, а нині – паркан. Поставила його Російська Федерація. "Люди ходили навпростець, по прямій, прямо через шляхи ходили", - розповідають місцеві. В базарний день на ринку Мілового нині лише три ятки. Павло зі Сватового привіз харківське взуття, і каже, що тепер торгівля ледве дихає – не те, що раніше. "По дві, по три пари. Раніше тут статки робили", - запевняє він.

ВідеоЖителі прикордонного селища Мілове звинувачують Україну у розколі села

Вже місяць по-новому живуть українці з селища Мілове на межі з країною-агресором. Кордон там - посеред села. Наприкінці літа на його місці поставили загорожу, яка відокремлює колишніх сусідів. І попри те, що встановила кордон Росія, більшість жителів Мілового в своїх бідах звинувачує Україну. 

Жителі прикордонного селища Мілове звинувачують Україну у розколі села

Городина, молочні продукти, ковбаси, одяг – таким був ринок Мілового у 2015-му. Серед покупців і місцеві жителі, і росіяни з сусіднього села Чорткове. І це попри те, що  вже рік, як тривала війна. Тоді ж тут з’явився перший паркан - росіяни від України відгородили свою залізницю. Але жителям він не заважав. "Це хто тягав контрабанду. Он там, де дерево – там підкоп", - показували місцеві.

Нинішній паркан уже не підкопаєш. І попри те, що встановила його Росія, більшість жителів Мілового в своїх бідах звинувачує Україну. "Скакати менше требу було – паркан би не поставили", - кажуть селяни. Пасічник Сашко через новий паркан дуже злий: "Там щось купили, вони тут щось купили, помінялися, тут дешевше це, там дешевше те, добре-чудово, всім добре. А тепер гірше стало, тепер тільки через пункт пропуску".

На пункті пропуску, який від ринку лише за кілька кілометрів, теж незадоволені українці. "Щоби потрапити нам у гості до хресної моєї, доводиться йти сюди на митницю, стояти от цю всю чергу – для того, щоби на дві години сходити в гості", - кажуть жителі Мілового. Селище, попри близкість до держави-агресора, війни не помічає. "Війни між Україною та Росією немає", - переконані тутешні люди. Але є й такі, хто думає інакше. У цієї пані під Дебальцевим загинув брат, і вона паркану з Росією радіє. "Оформлюйте закордонні паспорти і ходіть до родичів – проблем нема ніяких. Давно так роблять у всіх цивілізованих країнах", - каже вона.

Змінити настрої в Міловому важко, зізнається голова райадміністрації, але він, попри все, намагається. "Залучаю їх на суботники під патриотичними гаслами – не хочуть, але йдуть. Розмальовуємо в патріотичні кольори наші зупинки", - каже Артур Король. Чиновник сподівається, що Мілове колись обов’язково стане проукраїнським селищем. "Час і діти. Через дітей маємо просувати нашу українську ідею", - вважає він.

Кореспондент ТСН Мар’яна Бухан

Залиште свій коментар

Вибір редакції