"Народна самооборона" вирішить долю коаліції з Партією регіонів

Всередині блоку НУ-НС точаться запеклі дискусії щодо доцільності створення коаліції з Партією регіонів.

Члени "Народної самооборони" 12 лютого проведуть у Верховній раді закрите засідання, яке може стати вирішальним у питанні коаліції з Партією регіонів.

Лідер "Народної самооборони" Юрій Луценко неодноразово заявляв, що члени його групи не погодяться на коаліцію з прихильниками Віктора Януковича. Однак, за інформацією видання "Коммерсант-Украина", у групі є як мінімум три депутати, які виступають за таке об'єднання: Давид Жванія, Сергій Василенко й Олександр Омельченко.

Як відомо, депутати фракції НУ-НС у четвер провели у парламенті два окремих зібрання, на яких обговорили стратегію своєї поведінки.

На одному з них були помічені представники групи "Народна самооборона" Давид Жванія, Тарас Стецьків, Володимир Стретович, Кирило Куликов, Сергій Василенко і Микола Катеринчук.

Також у засіданні взяли участь депутати від партії "Єдиний центр", Народного руху, лідер "Фронту змін" Арсеній Яценюк і лідер УРП "Собор" Анатолій Матвієнко, а також голова фракції НУ-НС Микола Мартиненко. Ініціював зустріч Матвієнко.

Катеринчук розповів: "Ми обговорили необхідність консолідації фракції в нових політичних реаліях після виборів президента. На засіданні не обговорювалося питання виходу фракції з чинної коаліції. Єдине, у чому я можу вас запевнити, - ніхто з присутніх на засіданні з коаліції не вийде".

Стецьків же заявив журналістам, що розглядалася можливість консолідації фракції і відновлення її повноцінної роботи. "Така спроба зараз буде здійснена, оскільки фактор Ющенка зник і є розуміння того, що фракція може бути суб'єктом політичних процесів", - сказав він.

Утім, пише газета, на засіданні все ж обговорювалися питання створення коаліції з Партією регіонів і збереження чинної коаліції за умови, що прем'єром стане представник НУ-НС.

Таких кандидатур у присутніх було дві - Яценюк і чинний президент Ющенко. Останню кандидатуру запропонувала депутат Оксана Білозір, чим викликала сміх у своїх колег.

Жодного конкретного рішення депутати так і не ухвалили.

Тим часом, групи "За Україну!" і УНП провели окреме зібрання у ВР, хоча лідери цих груп - В'ячеслав Кириленко і Юрій Костенко - не брали в ньому участі.

Як повідомив один із членів групи "За Україну!", на цьому засіданні обговорювалися "питання спільних голосувань у парламенті і спільної участі в можливих дострокових парламентських виборах".

"На початку наступного тижня ми проведемо засідання в розширеному форматі - за участю групи "Народна самооборона", - сказав він.

Читайте також:

Яценюк віддав свою картку для голосування

Із депутатів БЮТ і НУ-НС створять групу підтримки Януковича

НУ-НС радяться, з ким бути далі

БЮТ готується йти в опозицію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: