Народні прикмети, обряди і звичаї 22 жовтня

Автор
Олена КузьмичОлена Кузьмич
Дата публікації
Перегляди
2593
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Народні прикмети, обряди і звичаї 22 жовтня

Фото: УНІАН

Вважалося, що цього дня зима стає на ноги

22 жовтня церква і віряни вшановують пам'ять апостола Якова Алфеєва, преподобних Андроника та дружини його Афанасiї, праведного Авраама, праотця, i племiнника його Лота, мучеників Євентiя (Ювентина) i Максима, мучениці Поплiї, сповiдницi, диякониси Антіохiйської,преподобного Петра Галатiйського, Корсунської iкони Божої Матерi.

22 жовтня: церковне свято

Яків Алфеїв (Яків, син Алфеїв, Я́ків Моло́дший) — за Новим Завітом — один з 12 апостолів Ісуса Христа.
Серед 12 апостолів були два Якови: син Зеведеїв і син Алфеїв. Євангеліст Марко називає другого апостола Якова Алфеєвого — Яковим Меншим. Його мати, Марія Клеопова, була сестрою Матері Ісуса. Яків Алфеїв згаданий у списках апостолів у Євангелії від Матвія, від Марка, від Луки, а також у Діяннях Апостолів.

Після воскресіння та вознесіння Ісуса Христа Яків Алфеїв проповідував. Потім він став єпископом Єрусалимським. Апостол Яків Молодший був настільки святий за способом свого життя, що лише йому одному дозволялося входити у святилище Єрусалимського храму. Через змішування його з іншими Яковами простежити його шлях у християнській традиції досить складно.

Яків Алфеїв написав першу Божественну Літургію. 62 року після Різдва Христового Яків Алфеїв служив у храмі й виголосив проповідь про Ісуса Христа. Противники християн, котрим не подобалася його проповідь, скинули Якова Алфеївого з покрівлі храму, почали каменувати свого священника, знущатися з нього і до смерті забили каменями. Так він загинув мученицькою смертю.

22 жовтня: народні традиції

Вважалося, що зима стає на ноги. Можна сподіватися і на сніжну крупу. Тому й казали "після Якова осінь вже заплакала" або "Після Якова тепла ніякого". З Якова селяни починали заготовляти дрова на зиму. У народі говорили: «Осінні дрова горять яскраво, весняні та літні їм не рівня, немає в них такої користі».

Вважалося, що валити ліс на дрова потрібно з середини осені, коли більшість листяних дерев з листям розлучилися і приготувалися до зимової сплячки. Всі польові роботи селян до 22 жовтня підходили до кінця, завдяки чому з’являлося багато вільного часу.

22 жовтня: що варто робити

З цього дня на млинах починали обдирати ячмінь, овес і просо, мололи на крупу пшеницю. Ще 22 жовтня в старовину називали Днем першої каші. У кожному будинку на Якова заварювали кашу зі свіжим пісним маслом, а іноді зі свинячим або баранячим салом. З кашею з нової крупи пекли пироги, якими пригощали гостей. Вважалося, що той, хто покуштує такий пиріг, забезпечить собі міцне здоров’я і щастя на найближчий рік.

22 жовтня: що категорично заборонено робити

  • сваритися;
  • лаятися;
  • давати гроші в борг. 

Новини України: сьогодні буде тепла і вітряна погода

Новини України: сьогодні буде тепла і вітряна погода

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2593
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація