Народні прикмети, обряди і звичаї 6 грудня

Народні прикмети, обряди і звичаї 6 грудня

Фото: УНІАН

На полях сніг хвилястий — будуть хліба рясні.

6 грудня віряни та церква вшановують пам'ять святителя Амфілохiя, єпископа Іконiйського, святителя Григорiя, єпископа Акрагантiйського, мучеників Сисинiя, єпископа Кизицького, i Феодора Антіохiйського, благовірного князя Олександра Невського, у схимi Олексiя.

6 грудня: церковне свято

Амфілохій Іконійський (близько 340 Кесарія Каппадокійська — після 394) — єпископ Іконії, сучасник і друг Василія Великого та Григорія Богослова, двоюрідний брат останнього. Один з Отців церкви (інколи відносять до числа Великих каппадокійців).

Святий Амфілохій народився у побожній християнській родині й походив із Каппадокії у Малій Азії. В молодості мріяв стати адвокатом, однак, покинув світ і посвятив себе служінню Богові. Поселився в пустелі, де вирощував для свого прожитку городину й овочі.

У 374 році духовенство і вірні міста Іконії обрали його єпископом. Того ж року Амфілохій скликав Іконійський Синод, на якому було засуджено єретиків-македоніян, що заперечували божество третьої Особи Божої. Він написав окремий твір, у якому доступно висвітлив науку Церкви про Святого Духа. Амфілохій боровся також проти єресі аріян. Господь наділив вірного Божого слугу даром зцілення молитвою. Амфілохій був сердечним приятелем св. Василія Великого і св. Григорія Назіянського, який називав його єпископом без вад, ангелом і вісником правди. Амфілохій, якого називають Отцем Церкви IV ст., помер поміж 394 - 400 роками.

6 грудня: народні традиції

6 грудня переддень дня святої Катерини. З цього вечора дівчата починали гадати. Робили це в такий спосіб: крали в чужому садку гілочку вишні і ставили її у воду. Якщо вона до Різдва розквітне, то того ж року дівчина вийде заміж.

Наші предки дуже весело проводили цей день: співали та влаштовували гуляння з пивом і пирогами, які готували разом. Сильно раділи з того, що остаточно встановився санний шлях. Проте гуляння намагалися все-таки робити не пишними, бо тривав піст.

6 грудня: що варто робити

Сьогодні ворожать на тих, хто пішов на війну. 

6 грудня: що не варто робити 

  • злитися;
  • не стримувати емоції;
  • з’ясовувати стосунки;
  • звертатися по допомогу; 
  • зустрічатися з недругами і недоброзичливцями. 

6 грудня: українські народні прикмети 

  • Яка зима, таке й літо.
  • На полях сніг хвилястий — будуть хліба рясні.
  • Бути холодній зимі, якщо дружно відлетіли птахи.
  • Зима морозяна з великим снігом передвіщає гарний врожай хліба.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Наступна публікація