Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Народжений у Харкові вчений-математик став лауреатом однієї з найпрестижніших премій світу

Володимира Дрінфельда нагородили в Ізраїлі.

У Єрусалимі відбулося нагородження лауреатів цьогорічної премії Волфа. Її вручають щороку з 1978-го, а сума винагороди складає 100 тисяч доларів, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Один раз на рік ізраїльський Кнесет перетворюється з центру політичного життя країни на науковий центр всього світу – там нагороджують лауреатів премії Волфа, котра є другою за престижністю у вченому світі після Нобелівської. Дами у вечірніх сукнях та чоловіки в костюмах з краватками-метеликами в холі збираються за дві години до початку церемонії, серед тих, хто найбільше хвилюється – Володимир Дрінфельд.

ВідеоУ Єрусалимі відбулося нагородження лауреатів цьогорічної премії Волфа

Дослідження, яке доводить, що бджолам вдалося побудувати суспільство, дуже схоже на комуністичне, та українець з Америки - найкращий математик. У Єрусалимі напередодні відбулося нагородження лауреатів цьогорічної премії Волфа. Її вручають щороку з 1978-го, сума винагороди - 100 тисяч доларів. 

У Єрусалимі відбулося нагородження лауреатів цьогорічної премії Волфа

Він народився в Харкові, до Америки емігрував 20 років тому, викладає в університеті Чикаго, але досі є чинним членом-кореспондентом академії наук України. Цього року вони разом із колегою Олександром Бейлінзоном визнані найкращими математиками. Нагороджував лауреатів президент Ізраїлю. Першим вітали Джена Робінсона, який став лауреатом у галузі сільського господарства – за вивчення бджіл. Угорський диригент Адам Фішер отримав премію в галузі музики та пообіцяв передати гроші організаціям із захисту прав людини.

Фішер мав поділити премію з Полом Маккартні, але той не приїхав через щільний робочий графік. За правилами, премію лауреат має отримати особисто, тож музикант зможе зробити це на будь-якій церемонії впродовж наступних трьох років. Дрінфельд свою нагороду отримав на радість дружини Тетяни. Жінка зізналася, що в тонкощах досліджень чоловіка не тямить, але це її не хвилює. "Моя задача – не розуміти, що він робить, а готувати йому смачний борщ", - пояснила вона. Науковець-лауреат підтвердив, що з це завдання його кохана виконує на відмінно: "Вона готує дуже смачний борщ!".

Фотогалерея Українець переміг у найпрестижнішій світовій премії в галузі гірничої фотографії (5 фото)

На що витратити винагороду, Дрінфельд іще не визначився, а от його колега Бейлінзон вирішив віддати свою частину премії фонду із захисту мавп у джунглях. "В основному, на орангутангів", - пояснив він.

Кореспондент ТСН Неллі Ковальська

Залиште свій коментар

Вибір редакції