Нас 42 мільйони. У Кабміні готуються до всеукраїнського перепису населення

Нас 42 мільйони. У Кабміні готуються до всеукраїнського перепису населення

Фото: УНІАН

Останній перепис населення проводили понад 15 років тому.

У Кабміні відбулося засідання щодо підготовки до всеукраїнського перепису населення, який ще рік тому перенесли на 2020-й.

"Безумовно, світова практика визначає необхідність проведення перепису кожні 10 років. Але через нестачу, серед іншого, фінансових ресурсів, проведення перепису хоч і призначалося, але постійно переносилося", - пояснив віце-прем'єр-міністр Павло Розенко, якого цитує прес-служба Кабміну.

Під час перепису досліджуватимуть не лише кількість населення та його склад.

 "Ідеться не лише про демографічну ситуацію, а про значно ширше коло соціально-економічних показників", - сказав Розенко.

Учасники засідання наголосили, що перепис населення повинен бути проведений якомога швидше, адже жоден інший альтернативний метод оцінювання демографічного розвитку не може дати більш достовірної картини соціально-демографічного розвитку України.

Нагадаємо, востаннє і вперше в незалежній Україні перепис проводили понад 15 років тому, 5 грудня 2001-го. Тоді українців нарахували майже 48,5 мільйона. Дві третини - міське населення, решта - сільське. Жінок було майже 54%, а чоловіків відповідно 46%.

Перед тим перепис проводили ще за радянських часів - у 1989 році. Тоді в Україні проживали 51 із половиною мільйон.

Станом на 1 лютого 2017 року, за оцінками Державної служби статистики, в Україні проживали 42 млн 558,3 тис. осіб.

Повʼязані теми:

Наступна публікація