Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Нас дуже турбує війна НАБУ та САП - американський консультант зі створення антикорупційного суду

Відомий американський суддя стурбований конфліктом між антикорупційними відомствами України.

Відомий американський суддя та консультант України зі створення антикорупційного суду Марк Вулф висловив занепокоєність конфліктом між Національним антикорупційним бюро та Спеціальною антикорупційною прокуратурою.

Про це він розповів під час інтерв'ю BBC Україна.

Вулф переконаний, що "війна" між Назаром Холодницьким та Артемом Ситником матиме наслідки та завадить створенню антикорупційного суду.

"Звичайно, я розчарований та стурбований тим, що НАБУ та САП воюють між собою. Єдині, хто виграє від цього - корупційні керівники та чиновники. Шкода, що два антикорупційні органи, які мають тісно співпрацювати, насправді воюють один з одним", - сказав він.

Американський суддя також додав, що зустрічався з керівниками відомств під час прибуття до Києва.

"Керівник САП розповів мені, хоч у нього з Ситником і є протистояння, його прокурори добре співпрацюють з агентами НАБУ. Я не можу оцінити, чи дійсно це так. Проте я дійсно розчарований бачити такий розвиток подій в Україні", - додав Вулф.

Марк Вулф досі працює федеральним суддею у Массачусетсі, але у Києві він консультував посадовців та активістів щодо створення українського антикорупційного суду. Також Вулф є одним із ініціаторів створення міжнародного антикорупційного суду.

ВідеоРада внесла поправки щодо роботи Антикорупційного суду, на яких наполягали іноземні партнери

Усі справи, що підпадають під юрисдикцію Вищого Антикорупційного суду, буде передано йому уже з першого дня роботи. Ухвалений раніше закон передбачав, що апеляція у вже порушених справах проти топ-корупціонерів мала б відбуватися у звичайних апеляційних судах. Втім це не влаштовувало іноземних партнерів України, зокрема й МВФ. Врешті, 254 нардепи сьогодні проголосували за поправки до закону. 

Рада внесла поправки щодо роботи Антикорупційного суду, на яких наполягали іноземні партнери

Нагадаємо, протистояння розпочалось між САП і НАБУ після того як стало відомо, що у робочому кабінеті глави прокуратури Назара Холодницького виявили "прослушку", яку встановили в акваріумі. Прослуховування, ініційоване Генпрокуратурою та проведене Національним антикорупційним бюро, майже коштувала спецпрокурору Холодницькому крісла. Із підслуханого в НАБУ зробили висновок, що господар кабінету інструктував фігуранта кримінального провадження.

Залиште свій коментар

Вибір редакції