Перейти до змісту
NASA успішно запустило до МКС ракету Antares, створену за участі українських конструкторів

У квітні для команди фахівців з українських космічних підприємств організовували окремий спецрейс.

У ніч проти суботи, 4 жовтня, у США запустили ракету-носія Antares, над створенням якої декілька років спільно працювали американські та українські космічні підприємства.

Про це повідомили на Facebook-сторінці посольства України в США.

За допомогою Antares модуль Cygnus доправить близько 3,6 тонн вантажу до Міжнародної космічної станції. Запуск відбувся на космодромі Wallops Island у штаті Вірджинія, на ньому був присутній посол України у США Володимир Єльченко.

"Цього року підготовка ракети до запуску, яка завжди відбувається в США, супроводжувалася додатковими викликами через пандемію COVID-19 та обмеження міжнародних поїздок", - йдеться у повідомленні.

Зокрема, у квітні для команди фахівців з українських космічних підприємств організовували окремий спецрейс до Штатів, оскільки без їхньої участь запустити Antares за графіком "було б не можливо".

"Головна конструкція першої ступені, яка виводить ракету на орбіту, розроблена конструкторським бюро "Південне" та виготовляється на "Південному машинобудівному заводі ім. Макарова" у співпраці з низкою українських компаній", - пояснили у посольстві.

За інформацією NASA, запуск відбувся о 21:16 за місцевим часом.

Україна підтверджує свій статус надійного партнера США у галузі дослідження космосу. Сьогодні доказом цьому став...

Опубліковано Embassy of Ukraine in the USA / Посольство України в США Пʼятниця, 2 жовтня 2020 р.

Раніше повідомлялося, що NASA запланувало відправити чоловіка та жінку на Місяць 2024 року, але спершу програма агентства під назвою "Артеміда" розпочне випробувальні польоти наприкінці наступного року. 

Відео Ракета-носій "Антарес" з українським першим ступенем успішно стартувала у США

Із Центру космічних польотів на острові Воллопс вона доправить на орбіту вантажний корабель Cygnus. Там понад три тонни обладнання для наукових експериментів, а також спорядження для екіпажу Міжнародної космічної станції. 

Ракета-носій "Антарес" з українським першим ступенем успішно стартувала у США

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин