Нащадки білогвардійців повертаються до Криму

Понад 60 нащадків російських емігрантів здійснюють морський похід на згадку про вихід частин Білої армії з Криму 1920 року.

Біла гвардія
Нащадки білогвардійців повертаються до Криму
Понад 60 нащадків російських емігрантів першої хвилі беруть участь у меморіальному морському поході на згадку про 90-річчя виходу частин Російської армії Врангеля (Біла армія) і цивільних біженцівї з Росії.

Похід розпочався в середу, 14 липня від берегів Венеції. За словами учасників-нащадків емігрантів, похід допоможе взаєморозумінню і єднанню російського світу, набуттю морального стрижня Росії і символічно означатиме завершення Громадянської війни в Росії.

Акція проводиться 14-25 липня в рамках програми Фонду Андрія Первозванного (ФАП) та Центру національної слави (ЦНС) "Російський світ" за маршрутом співвітчизників, які йшли в 1920 році з Криму, але в зворотному напрямку. З Венеції приблизно 250 учасників походу відправляться в Бізерту (Туніс), а потім через Лемнос (Греція), Галліполі та Стамбул (Туреччина) прибудуть до Севастополя. ФАП на кошти ряду російських комерційних організацій зафрахтував для походу пасажирське судно "Егейський Одисей".

Перед відплиттям на судні провів молебень представник Російської православної церкви за кордоном (РПЦЗ) єпископ Женевський і Західно-Європейський Михайло і служителі РПЦ з Москви.

"Помолимося за цей похід - унікальну подію, яка збирає в єдине ціле всіх нас. Святителя Миколая (покровителя моряків) попросимо, щоб шлях був легкий і плідний", - сказав єпископ перед богослужінням.

На урочистому вечорі з нагоди початку походу представник РПЦЗ заявив, що "у зарубіжжі ставлення до Росії було завжди пов'язане з горем втрати своєї Батьківщини".

"Їм доводилося буквально щодня знаходити шляхи в житті, щоб зберегти своє обличчя ... Ми завжди розуміли, що без Росії майбутнє закрито. Сьогодні вона (Росія) відкривається для нас як диво Боже", - сказав єпископ Михайло.

За його словами, "російське життя за кордоном било ключем там, де була Церква ... Була Росія за кордоном - вона виявлялася і в суспільному житті, і театральних трупах, постановках, навіть у волейбольних командах".

"Сьогодні можна сказати, що XXI століття буде століттям істориків, які піднімуть самосвідомість російського суспільства", - переконаний архієрей Россійської зарубіжної церкви.

Голова Товариства пам'яті імператорської гвардії Олександр Трубецькой заявив, що "90-річчя (виходу армії з Криму) безпосередньо охоплює всі організації нащадків емігрантів, які зберігають пам'ять про батьків, які опинилися в Тунісі, Галліполі, Стамбулі".

За словами Трубецього, символічно це означає кінець Громадянської війни.

Читайте також:

Лужков приїде в Севастополь на святування Дня флоту Росії

У Севастополі вшанували пам'ять жертв Голокосту

Мер Севастополя поверне російську мову

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: