
Андрій Ейдер обурився через стан повернутих Росією суден.
На кораблях, які Росія передала Україні після захоплення в полон разом із екіпажем та річного утримання, зникла навіть білизна моряків, яка була у вжитку.
Про це написав на своїй сторінці у Facebook один із моряків, яких Росія майже рік утримувала в полоні, Андрій Ейдер.
"Після усього пережитого, мабуть, я не маю нічому дивуватися, але... В мене залишилась усього одна пара спідньої білизни, було там пар 20. Ото нащо вам б/у трухани?! Ось що не зрозумію, ніколи", - наголосив він.
Також Ейдер висловив припущення, що плиту для приготування їжі могли вкрасти через те, що вона була інверторною - "коштовна".
"Навіть плафони із лампами вкрали... Ото я маю питання, навіщо плафони красти?" - додав моряк.
Доброї ночі. Сьогодні мав дуже насичений день. Після усього пережитого, мабуть, я не маю нічому дивуватися, але... ...
Опубликовано Андрій Ейдером Среда, 20 ноября 2019 г.
Нагадаємо, 25 листопада 2018 року два малих броньованих артилерійських катери "Бердянськ" і "Нікополь", а також рейдовий буксир "Яни Капу" здійснювали плановий перехід з Одеси до Бердянська для створення нової бази ВМС в Азовському морі. Вранці того ж дня російський військовий корабель здійснив таран буксира "Яни Капу" недалеко від Керченської протоки. З екіпажу буксира ніхто не постраждав. Після цього російська сторона заблокувала прохід Керченською протокою. Українські кораблі простояли біля Керченської протоки до вечора 25 листопада і вирішили повернутися в Одесу. Після початку руху російські прикордонники почали переслідування українські судна, а після застосували зброю, напавши на них. Кораблі були захоплені, а 24 члени екіпажу взяті в полон. Кілька з них отримали поранення під час нападу.
Згодом так звані суди в анексованому Криму заарештували їх на два місяці. Після цього моряків доправили в СІЗО у Москві. Усіх їх звинувачують у нібито незаконному перетині російського кордону. Пізніше всі українські моряки визнали себе військовополоненими Росії.
У середині січня 2019 року суди у Москві розглянули питання подовження запобіжного заходу морякам. Клопотання адвокатів про поводження з ними як з військовополоненими або ж зміну запобіжного заходу судді відхилили і подовжили їм арешти до 24-26 квітня. Аналогічне рішення було ухвалене і в квітні, продовживши арешт морякам до середини літа 2019 року. У середині липня суд знову продовжив їм утримання під вартою до кінця жовтня.
7 вересня відбувся обмін полоненими між Україною та РФ у форматі "35 на 35". Літак з українськими бранцями приземлився у столичному аеропорту "Бориспіль", де на нього чекали рідні та близькі, журналісти і президент України Володимир Зеленський. Серед українців, які повернулися додому – Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Павло Гриб, Володимир Балух, Микола Карпюк, українські моряки, захоплені росіянами у Керченській протоці та інші. Повний список усіх 35 звільнених українців - дивіться за посиланням.
18 листопада Росія розпочала процес передачі Україні захоплених нею буксиру та двох бронекатерів, екіпаж яких на початку вересня визволили з полону. 20 листопада кораблі "Нікополь", "Бердянськ" та "Яни Капу" прибули до порту Очакова.
Залиште свій коментар
Залиште свій коментар