"Наш спільний ворог нікуди не подівся": очільники МВС, СБУ та РНБО звернулися до учасників акцій 14 жовтня

Дата публікації
"Наш спільний ворог нікуди не подівся": очільники МВС, СБУ та РНБО звернулися до учасників акцій 14 жовтня

МВС

Вони закликають провести цей день мирно і гідно.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, глава Служби безпеки України Іван Баканов та секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов у спільній заяві звернулися до людей, які 14 жовтня братимуть участь у масових заходах, політичних мітингах, акціях та ходах.

Вони зазначили, що правоохоронці готові забезпечити право на мирні зібрання і публічну демонстрацію громадянської позиції кожному українцю та захищати громадський порядок і безпеку кожного учасника. Але при цьому попереджають про можливі провокації.

Керівники силових відомств заявили, що співробітники Міністерства внутрішніх справ, службовці Національної поліції України, Національної гвардії та співробітники Служби безпеки - частина українського суспільства.

"Кожен третій поліцейський, нацгвардієць та співробітник СБУ - учасник АТО. У нас - одні цінності. Головні з них: Україна, її суверенітет, мир у країні і щастя кожного українця… Вкрай важливо у цей день об'єднатися навколо головних цінностей і разом берегти безпеку і поважати права кожного громадянина", – йдеться у заяві.

Силовики нагадали події 31 серпня 2015 року, коли під час протестів біля Верховної Ради через вибух бойової гранати загинули четверо нацгвардійців, а понад 120 осіб отримали поранення.

"Тому завтра правоохоронні органи будуть діяти суворо і уважно. І ми дуже розраховуємо на пильність учасників масових акцій. Наш спільний ворог нікуди не подівся - ви, як і ми, повинні розуміти, що можливі будь-які провокації! Як показав важкий 2014 рік, наша сила - в єдності, в об'єднанні в ім'я ключових цілей", – йдеться у заяві.

Аваков, Баканов та Данілов закликали учасників акцій зробити все, щоб заходи 14 жовтня відбулися мирно і гідно "заради пам’яті героїв, які віддали своє життя за свободу і територіальну цілісність України.

"Не дозволяйте нікому маніпулювати вами, використовувати вас "в темну", нести деструкцію. Занадто багато загинуло воїнів і захисників України, щоб зараз ми дозволили ворогові використовувати чвари всередині країни в його - імперських - цілях! Завтра - день пам'яті і шани. Він не може і не повинен стати днем розколу і слабкості!", – заявляють очільники силових відомств.

Нагадаємо, 1 жовтня учасники Тристоронньої контактної групи (ТКГ) з урегулювання на Донбасі погодили так звану "формулу Штайнмаєра", яка була запропонована у 2015 році тодішнім главою МЗС Німеччини, нинішнім президентом ФРН Франком-Вальтером Штайнмаєром.

Президент України Володимир Зеленський скликав терміновий брифінг, на якому пояснив, що тимчасовий закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, відомий, як закон про особливий статус Донбасу, почне діяти на постійній основі за умови, коли на цій території відбудуться місцеві вибори, проведені згідно з Конституцією та законодавством України. Ще однією умовою є публікація звіту ОБСЄ, що вибори відбулися за стандартами ОБСЄ та міжнародними стандартами демократичних виборів.

Увечері 1 та 2 жовтня у Києві та великих містах відбулися акції протесту. Вони мали на меті висловити незгоду з імплементацією "формули Штайнмаєра". Детальніше про те, що таке "формула Штайнмаєра" та як на її погодження відреагували в Україні та світі читайте за посиланням.

Близько 10 тисяч людей вийшли на Майдан Незалежності на віче "Зупинимо капітуляцію"

Близько 10 тисяч людей вийшли на Майдан Незалежності на віче "Зупинимо капітуляцію"

 

Наступна публікація