"Наша Україна": "глибоко неосвічений" Янукович порушив закон

"Наша Україна" гостро відреагувала на заяву Віктора Януковича, в якій він не визнав Голодомор геноцидом українського народу.

Партія екс-президента Віктора Ющенка "Наша Україна" видала заяву, в якій звинуватила Віктора Януковича у порушенні закону "Про Голодомор".

"Янукович зробив у Страсбурзі безпрецедентну за своїм цинізмом заяву. Виявляється, "визнавати Голодомор як факт геноциду щодо того чи іншого народу, ми вважаємо, буде неправильно, несправедливо". Лише глибоко неосвічена людина, яка не любить свою країну та не знає її законів, могла заявити подібне публічно", - йдеться у заяві.

"Наша Україна" наголосила, що своєю заявою Янукович порушив норми закону "Про Голодомор 1932–1933 років в Україні" від 28 листопада 2006 року, перша стаття якого стверджує: "Голодомор 1932-1933 років в Україні є геноцидом Українського народу".

"Протиставляючи себе позиції українського народу та міжнародного співтовариства в угоду своїм московським господарям, Янукович не лише вчинив протиправне діяння, - а й цинічно, на державному рівні здійснив наругу над пам’яттю мільйонів замучених українців", - заявили в НУ.

У партії також нагадали про рішення Апеляційного суду Києва, який визнав керівників більшовицького тоталітарного режиму винними у "геноциді української національної групи в 1932-33 рр. шляхом штучного створення життєвих умов, розрахованих на її часткове фізичне знищення".

Нагадаємо, у середу Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) має намір ухвалити резолюцію щодо Голодомору в Україні. У проекті документу вказано, що сталінський тоталітарний режим дійсно став причиною масового голоду на початку 30-х років минулого сторіччя на території колишнього СРСР. Водночас, йдеться у проекті, Росія й Казахстан постраждали від масового голоду набагато більше, ніж Україна.

Президент Віктор Янукович, виступаючи у Страсбурзі напередодні ухвалення документа, заявив, що не вважає Голодомор геноцидом українців. "Це була трагедія, спільна трагедія держав, що входили до СРСР", - додав він.

Читайте також:

Європа не визнала українців найбільш постраждалою від Голодомору нацією

Члени української делегації у ПАРЄ влаштували Януковичу демарш

Янукович не вважає Голодомор геноцидом українців

Росію звинуватили в тиску на ПАРЄ щодо Голодомору в Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: