"Наша Україна": КМДА змушує школи перейти на російську мову

"Наша Україна" звернулася до президента з вимогою припинити примусове переведення навчання на російську мову.

Київська влада має намір перевести навчання з державної мови на російську. Про це йдеться у депутатському зверненні народного депутата від "Нашої України" Лілії Григорович.

Як повідомили в прес-службі "Нашої Україна", партія вимагає від президента негайно втрутитися у ситуацію. Григорович зазначає: їй стало відомо про спроби Управління освіти Дарницької районної у м. Києві державної адміністрації безпідставно ініціювати питання переведення шкіл району на російську мову викладання.

Зокрема, 11 квітня 2011 року в терміновому порядку за наказом директора школи класні керівники 4-х класів зібрали батьківські збори з питання мови навчання. У батьків вимагали дати відповідь на питання, чи бажають вони, щоб у їхніх дітей з 5-го класу викладання всіх предметів проводилося російською мовою.

"За ініціативи управління освіти дирекціям шкіл було поставлене завдання забезпечити переведення навчання на російську мову, але таким чином, начебто ініціатива йде від батьків", - підкреслила народний депутат.

"Абсолютна більшість батьків і вчителів виступили категорично проти подібних ініціатив. Фактично, влада використовує норми чинного законодавства, які надають батькам право вибору мови навчання, для того, щоб переконати батьків відмовитися від навчання державною мовою. Вважаю, що такі ініціативи можуть виходити виключно від самих батьків дітей, а не від державних органів", - зазначає Григорович.

"Розцінюю такі дії влади як антидержавні і незаконні. Ініціатором подібних дій управлінь освіти в столиці Україні міг бути тільки міністр освіти України, відомий українофоб Дмитро Табачник", - йдеться у зверненні.

"У зв'язку з великим суспільним значенням вищевикладених фактів прошу Вас втрутитися в цю ситуацію і припинити незаконні дії влади з ініціювання переказу навчання з державної мови на російську", - додав нардеп.

Читайте також:

Одеса ухвалила програму поширення російської мови

Київська влада буде відроджувати російськомовні школи й дитсадки

Європа остаточно забракувала скандальний закон про мови

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: