"Наша Україна" пообіцяла поважати Мєдвєдєва

Депутати підготували проект відповіді на критику російського президента на адресу "антиукраїнського" Віктора Ющенка.

Народні депутати з фракції “Наша Україна – Народна самооборона” пропонують Верховній раді висловити занепокоєння заявами президента Росії Дмитра Мєдвєдєва щодо українсько-російських відносин та закликати РФ активізувати співпрацю.

Про це йдеться у проекті заяви парламенту “Про подолання кризи в українсько-російських відносинах”, зареєстрованому народними депутатами Іриною Геращенко,, Ольгою Герасим'юк, Едуардом Зейналовим і  Олександром Третьяковим.

"Верховна рада України висловлює глибоке занепокоєння заявами президента Російської Федерації Дмитра Мєдвєдєва, в яких він покладає односторонню відповідальність за погіршення українсько-російських взаємин на українську сторону і, по суті, звинувачує українську владу у здійсненні антиросійської політики. Закликаємо сторони відмовитися від практики інформаційних війн і заяв у дусі "холодної війни", від політики "старшого" і "меншого" брата", - йдеться у проекті заяви.

Автори документа констатують, що на сьогодні двосторонні українсько-російські взаємини перебувають у критичному стані, що є несприятливим для розвитку стратегічного партнерства між двома державами, закріпленого у Договорі про дружбу, співробітництво та партнерство між РФ та Україною 1997 року.

"Висловлюємо глибоке переконання, що міжнародні взаємини завжди будуються двома державами, і відповідальність за погіршення діалогу несуть обидві сторони. Вважаємо, що складні, проблемні питання двосторонніх відносин потрібно вирішувати за столом переговорів, дипломатичними шляхами, а не через ЗМІ. Між Україною і Росією існує достатня правова база двосторонніх документів та інституційних механізмів взаємодії, зокрема Українсько-Російська міждержавна комісія, Міжпарламентська комісія зі співробітництва Верховної ради України та Федеральних зборів Російської Федерації, що дає можливість вирішення всіх питань у цивілізованій площині", - наголосили автори заяви.

Вони також підкреслили, що ВР виступає за якнайшвидшу активізацію українсько-російського діалогу на всіх рівнях: між президентами, парламентами, урядами, зовнішньополітичними відомствами, експертами, неурядовим організаціями. Крім того, народні депутати висловлюють готовність взяти участь у напрацюванні пропозицій з подолання кризи в українсько-російських відносинах на засідання Міжпарламентської комісії зі співробітництва Верховної ради України та Федеральних зборів Російської Федерації, яке потрібно провести невідкладно, у вересні поточного року.

"Верховна рада України наголошує, що розглядає відносини з Російською Федерацією, як стратегічні. Україна завжди шануватиме позицію і думку своїх сусідів. При цьому Україна завжди самостійно визначатиме свою зовнішню і внутрішню політику, в тому числі в гуманітарній сфері, керуючись міжнародними нормами, Конституцією України, національним законодавством, шануючи принципи демократії і захисту прав людини. Народні депутати України виступають проти будь-яких спроб втручання у внутрішні справи України з боку будь-якої іншої держави", - наголошується у проекті заяви.

Одна з авторів проекту, Ірина Геращенко, наголосила на важливості того, аби парламент ухвалив цей документ до початку президентської виборчої кампанії. Вона зауважила, що вперше за останній час реакція президента Віктора Ющенка та прем’єр-міністра Юлії Тимошенко співпала, вони однаково оцінили заяву глави РФ і вказали, що Україна самостійно визначатиме свою зовнішню та внутрішню політику.

За словами Геращенко, автори проекту вказують, що Україна глибоко шанує суверенітет і незалежність, територіальну цілісність наших сусідів і очікує від інших держав, в тому числі й від Російської Федерації, поваги до незалежності і суверенітету України.

“Парламент має відреагувати, бо цього очікує суспільство, і важливо, щоб ця заява була ухвалена перед стартом виборчої кампанії”, - сказала народний депутат.

Нагадаємо, Дмитро Мєдвєдєв звинуватив Віктора Ющенка в антиросійській політиці, спрямованій на відхід від принципів дружби та співробітництва з РФ.

Крім того, російський президент висловив переконання в тому, що за нинішнього керівництва України поліпшення її відносин з РФ не відбудеться.

У своїй відповіді Ющенко висловив занепокоєння позицією російського колеги та закликав його до конструктивного діалогу. У свою чергу, прем'єр Тимошенко наголосила, що більшість питань свого внутрішнього життя Україна має вирішувати самостійно.

Читайте також:

Мєдвєдєв не сподівається на нормальні відносини з Україною

Мєдвєдєв розвалить коаліцію у Верховній раді

Націоналісти впевнені, що Мєдвєдєв готується до війни з Україною

Тягнибок: реваншисти Меркель і Мєдвєдєв готують окупацію України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: