"Наша Україна" вимагає відставки Табачника та інших "українофобів"

Через закриття українських шкіл "Наша Україна" вимагає відправити у відставку міністра освіти та науки Дмитра Табачника.

"Наша Україна" вимагає відставки міністра освіти й науки Дмитра Табачника та інших "чиновників-українофобів".

Про це йдеться в заяві партії, оприлюдненій 10 лютого на сайті "Нашої України".

"Порушення прав українців на отримання освіти рідною мовою має системний характер. За останній місяць місцева влада всупереч побажанню учителів, учнів та їх батьків ініціювала закриття шкіл з українською мовою навчання у Донецьку, СШ № 120 та 136, Лисичанську, СШ № 3, Красному Лучі, СШ № 15", - сказано в заяві.

За словами нашоукраїнців, "під приводом оптимізації мережі бюджетних установ, за потурання з боку голів Донецької і Луганської обласних державних адміністрацій Анатолія Близнюка й Володимира Пристюка, місцеві чиновники заходилися закривати саме українські школи".

"Інакше як свідомою дискримінацією за національною ознакою подібні дії назвати важко", - заявляє "Наша Україна".

"Закриття україномовних шкіл за наказами районних відділів освіти відбувається за мовчазної згоди міністра освіти Табачника. Очевидно, такі дії є практичною реалізацією його політики обмеження використання української мови в освітній сфері. Адже в затвердженій міністром "Концепції мовної освіти в Україні" відсутнє визначення державної української мови як базової в системі освіти", - наголошується у заяві.

"Закриття шкіл є наступною ланкою в ланцюгу інших антиукраїнських діянь міністра Табачника: скасування обов'язкових іспитів з української мови у вищих навчальних закладах, незадовільне забезпеченням шкіл україномовними підручниками, переписування підручників з української історії", - вважає "Наша Україна".

Партія вимагає від президента Віктора Януковича "скасувати усі рішення місцевої влади щодо закриття україномовних шкіл".

"Ми вимагаємо від президента звільнити міністра освіти Табачника та інших чиновників відповідальних за порушення конституційного права українців на отримання освіти рідною мовою", - заявляє "Наша Україна".

Читайте також:

Табачнику подарували книжку про Голодомор, яку він викине зі шкільної програми

У Табачника російську літературу в Концепцію літературної освіти вписали потайки

У Раді провалили "законопроект Табачника" про вищу освіту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: