"Наша Україна" заявила про антиконституційний переворот у країні

Партія Ющенка заявила, що в Україні готується антиконституційний переворот, і закликає суддів КС не скасовувати політреформу 2004 року.

Партія "Наша Україна" звернулася до суддів Конституційного суду України з вимогою не допустити антиконституційного перевороту через скасування політичної реформи, ухваленої в 2004 році.

"Політична партія "Наша Україна" заявляє, що в разі реалізації сценарію зі скасування політреформи 2004 року таке нахабне нехтування законами і Конституцією України не має залишатися безкарним. Усі замовники та виконавці злочинів перед Конституцією повинні відповісти за скоєне", - йдеться у заяві партії.

"Наша Україна" нагадує, що "зміни до Конституції мають вноситися лише після широкого публічного обговорення, відповідно до норм самої Конституції. При цьому останнє слово завжди належить українському народові – як єдиному носієві суверенітету і єдиному джерелу влади в Україні".

Механізм внесення будь-яких змін до Конституції чітко прописаний у самій Конституції і не передбачає скасування всього Основного Закону чи окремих його положень Конституційним Судом, йдеться в заяві.

Заявляючи про свою позицію, у "Нашій Україні" посилаються на офіційне тлумачення статті 159 Конституції України в рішенні самого КС №8-рп/98 від 9 червня 1998 року.

"Суд перевіряє конституційність лише тих норм Конституції, які ще не набули чинності і не стали невід'ємною частиною цього акта вищої юридичної сили. Відповідно до пункту 1 частини першої статті 85 Конституції України, внесення змін до Конституції України є винятковим повноваженням єдиного законодавчого органу країни – Верховної ради України", - пояснюється у заяві.

Нагадаємо, до Конституційного суду звернулися 252 народних депутатів щодо конституційності Закону "Про внесення змін до Конституції України" від 8 грудня 2004 року.

Тоді ВР внесла зміни до Основного Закону, перетворивши Україну на парламентсько-президентську державу. Повноваження глави держави були дещо обмежені. Відповідно до змін, Кабінет міністрів України став найвищим органом у системі органів виконавчої влади.

Джерела КС повідомили, що рішення Конституційного суду про скасування політреформи 2004 року може з'явитися не пізніше першої декади жовтня.

Читайте також:

ЗМІ: Восени Янукович отримає повноваження Кучми

Янукович пообіцяв місце у владі всім народам України

ПР готова переписати Конституцію: на це є 300 голосів

Конституційна реформа 2004 року оскаржена в суді

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: