"Наша Україна" зібралась розвалити коаліцію

Осередки "Нашої України" закликали фракцію НУ-НС вийти з коаліції і відкликати своїх міністрів з уряду. Це - ініціатива Ющенка.

Пропрезидентська партія "Наша Україна" готується до виходу з коаліції в парламенті і відкликання своїх міністрів з уряду.

Відразу чотири обласні організації "Нашої України" - черкаська, вінницька, харківська і львівська - закликали фракцію блоку НУ-НС вийти з коаліції і відкликати своїх міністрів з уряду.

Такі рішення були ухвалені на звітно-виборчих конференціях у рамках підготовки до 7-го з'їзду НСНУ, наміченого на 27 червня. Формальним приводом для таких заяв стало невиконання прем'єром Юлією Тимошенко коаліційної угоди. Не виключено, що найближчим часом таке рішення підтримають і інші обласні партосередки.

Проте остаточне рішення про вихід з коаліції буде ухвалено під час з'їзду. Ініціатива вийти з коаліції належить особисто главі партії Віктору Ющенку. У разі виходу міністрів-нашоукраїнців з уряду він виявиться недієздатним.

Такий сценарій розвитку подій не влаштовує прем'єра. Тимошенко намагається вмовити Ющенка відмовитися від своїх намірів. Вчора вона вперше за довгий час напросилася до президента на зустріч тет-а-тет. А за підсумками аудієнції відзначила небувалу конструктивну співпрацю з президентом.

Обласні осередки "Нашої України" провели звітні конференції в рамках підготовки до 7-го з'їзду, наміченого на 27 червня. Під час зборів на місцях були призначені нові керівники низки обласних осередків і прийнято кілька ключових політичних резолюцій. Зокрема, керівництво черкаської, вінницької, харківської і львівської обласних партійних осередків "Нашої України" виступило із закликом до народних депутатів - членів "Нашої України" - вийти з коаліції через невиконання Юлією Тимошенко умов коаліційної угоди.

Зокрема, в резолюції черкаської облпарторганізації сказано, що в разі непокори депутати від НУ-НС повинні здати свої мандати. Керівник виконкому вінницької "Нашої України" Валентина Королькова розповіла, що резолюцію вінницькі нашоукраїнці підтримали, але, приймаючи її на з'їзді, який відбудеться в цю суботу, потрібно звернути увагу на наслідки такого кроку. "Ми перенесли цю дискусію на з'їзд: як більшість делегатів вирішать, так і буде", - відзначила вона. В той же час делегати від Вінниці вирішили, що не ставитимуть такі ж тяжкі умови міністрам з "Нашої України" в уряді. "Хай вони самі для себе вирішать, чи будуть вони звільнятися. Ми на них тиснути не будемо", - наголосила Королькова.

Жорстку позицію щодо самоусунення міністрів має тільки львівський партосередок. "Лише у Львові вирішили рекомендувати міністрам-нашоукраїнцям написати заяви", - повідомила прес-секретар "Нашої України" Катерина Косарева. За її прогнозами, схожі заяви можуть з'явитися у низці інших областей після проведення там звітно-виборчих конференцій. "Наприклад, 25 червня відбудуться конференції у Хмельницькому, Одесі, і не факт, що вони не підтримають ініціативу колег з інших областей", - вважає Косарева.

Від жорстких заяв по виходу з коаліції утримуються поки тільки в кримській обласній організації "Нашої України". "У нас немає єдиної думки із цього приводу, але я не вірю в те, що депутати зможуть це провернути", - переконаний екс-глава кримської "Нашої України" Володимир Здирко, якого днями замінив на цій посаді Володимир Красноголовець.

Самі міністри від "Нашої України" приховують своє відношення до партійних рекомендацій. "Я відмовляюся коментувати будь-які політичні питання", - сказав міністр з питань надзвичайних ситуацій Володимир Шандра.

Читайте також:

"Нашу Україну" перейменують

Ющенко проведе глибокі реформи в "Нашій Україні"

Ульянченко очолила раду "Нашої України"

Ющенко не керує "Нашою Україною": в нього є "вічна" професія

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: