Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Нашестя жуків на Хмельниччині: стали відомі причини масштабного поширення комах

Нашестя жуків на Хмельниччині: стали відомі причини масштабного поширення комах

Точні причини появи жуків встановить експертиза.

Невідомі жуки, які заполонили оселі людей в селі Жердя Чемеровецького району Хмельницької області, виявилися розповсюдженим шкідником "жужелицею".

Про це ТСН.ua розповіли у жердянській сільській раді.

"Тут є шість господарств, у яких з’явилися ці жуки — чотири житлових будинки і два закинутих. Потім встановили, що вони мають назву "жужелиця". Жителі села стали звертатися щодо цього до старости, бо жуки опинилися і на подвір’ї, і в хаті, і кругом їх дуже багато", — повідомили представники сільради.

Фотогалерея Мешканці селища на Хмельниччині б'ють на сполох серез нашестя невідомих жуків (7 фото)

Також там відзначають, що місця ймовірного поширення жуків вивчали експерти, а селянам були надані відповідні поради щодо їх усунення.

"Староста відреагував на цей запит і відповідні органи були попереджені — санстанція, Держпродспоживспілка, селищна рада. Експерти приїжджали дивилися на цих жуків і давали поради людям, що з ними робити. Проте, звідки вони з’явилися — не встановили", — розповіла співрозмовниця ТСН.ua.

Водночас, за її словами, про ймовірні причини нашестя до встановлення вогнищ поширення можна поки тільки здогадуватися.

"Припущень багато. Можливо їх поширення спричинила погода — дощі, вологість велика", — відзначили у сільраді.

Своєю чергою, сільський староста Володимир Дюк у коментарі ТСН.ua спростував припущення про те, що причиною може бути поширення комах орендарями кукурудзяних полів.

"Ми цього стверджувати не можемо, і ми про це не заявляли. На це питання може відповісти тільки експертиза", — сказав він.

На запитання про те, чому відповідні органи були викликані лише за три тижні після появи жуків, сільський староста відповів, що спочатку не отримував відповідних заяв.

"Люди спочатку намагалися побороти їх самі, читали поради в Інтернеті, а лише згодом звернулися до сільради", — наголосив він.

Нагадаємо, мешканці села Жердя Чемеровецького району Хмельницької області заявили, що їхні оселі заполонили невідомі жуки

Жителі зазначали, що навалу жуків могло спричинити їх поширення орендарями кукурудзяних полів. У сільраді ж вказували на ймовірне недотримання санітарних норм самими жителями. 

Відео Нашестя жука-короїда в Україні винищило близько 350 тисяч гектарів лісу

Вибір редакції