Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Наші народи відновлять дружбу". Епіфаній сподівається покращити стосунки з парафіянами РПЦ

Митрополит Православної церкви України сподівається на мирне співіснування РПЦ в Україні та ПЦУ.

Предстоятель Православної церкви України Епіфаній висловив надію на мирне співіснування російської та української православних церков в Україні. 

Про це він розповів під час інтерв'ю для грецького видання "TaNea".

Митрополит впевнений, що Москва буде надалі робити все, аби посіяти розбрат серед православних українців. Однак Епіфаній переконаний у тому, що РПЦ в Україні та ПЦУ врешті будуть мирно співіснувати.

"За нашими оцінками, в Україні буде певна кількість парафій, які будуть підпорядковані Російській Православній Церкві. Це логічно і ми не маємо жодних заперечень проти цього. РПЦ може піклуватися про своїх віруючих на території України. Ті, хто вирішить залишитися в російській церкві, не повинні відчувати жодного виду тиску. Ці парафії повинні мати рівні права з тими, що належать до ПЦУ. І поступово, я вважаю, наші відносини будуть нормалізовані, наші народи відновлять дружбу, добрі і мирні стосунки", - розповів глава ПЦУ.

ВідеоЦерковний протест: у Вінниці священик РПЦ скинув купол храму, бо з ним не подовжили угоди

У Вінниці священник Московського патріархату скинув купол із церкви і виніс із храму всі ікони. Зробив це після того, як училище поліції охорони, де розташований храм, не продовжило договір із Московським патріархатом. У місті пан отець відомий своїми проросійськими поглядами. 

Церковний протест: у Вінниці священик РПЦ скинув купол храму, бо з ним не подовжили угоди

Нагадаємо,  5 січня Вселенський патріарх Варфоломій підписав Томос, яким надав незалежний статус Православній церкві України, про створення якої було оголошено на Об'єднавчому соборі 15 грудня 2018 року. За словами Варфоломія, Константинопольський патріархат надаючи автокефалію, прийняв до себе мільйони вірних України як справжня церква-матір, на відміну від їхньої "мачухи". 6 січня відбулася історична подія - предстоятелю Православної церкви України митрополиту Епіфанію у Стамбулі вручили Томос.

До цього, 15 грудня був проведений Об'єднавчий собор. На ньому були присутні зокрема представники Вселенського патріархату, глави УПЦ Київського патріархату та УАПЦ, а також митрополити УПЦ Московського патріархату Симеон і Олександр. Під час собору після голосування Епіфаній став митрополитом Київським і всієї України. Своєю чергою, митрополит УПЦ МП Онуфрій втратив свій статус. Сама ж УПЦ МП за рішенням Верховної Ради мусить бути перейменована в РПЦ в Україні. 

Після проведення собору в різних регіонах України розпочались переходи парафій із УПЦ МП до ПЦУ. Найбільша кількість переходів у Вінницькій області. Також є перехід парафії у Дніпропетровській області, що є першим фактом на території Лівобережної України.

Залиште свій коментар

Вибір редакції